Howard Stern

Howard Stern
Howard Stern
HakkındaHoward Stern
(12-01-1954)12-01-1954 (yaşı 65)
Queens, New York, ABD
İkametManhattan, New York, ABD
MeslekRadyo Sunucusu
Aktif Yıllar1975-
BurcuKova

Howard Stern 12 Ocak 1954’te New York’da doğmuş olan ünlü Amerikan radyo jokeyi, televizyon sunucusu, aktör ve yazardır. Howard doğduktan bir yıl sonra ailesi New York Roosevelt’e taşındı. Howard Stern Washington-Rose İlkokuluna devam etti ve daha sonra Roosevelt Lisesine gitti.
Gençliğinde arkadaşlarını eğlendirmek için kukla gösterileri düzenleyen Stern, ayrıca piyano dersleri aldı ve arkadaşlarıyla birlikte Electric Comic Book adlı bir grup kurdu. Sevilen radyocu grubun önde gelen piyanisti ve vokalistiydi.
Beş yaşından itibaren radyo jokeyi olmayı istedi ve babasını evinin bodrumunda, arkadaşlarını ağırladığı bir stüdyo inşa etmeye başladı. Boston Üniversitesinde İletişim bölümünden mezun olduktan sonra kampüsün radyo istasyonunda çalıştı.
1975 yılında Massachusetts’te WNTN Network ile anlaşan ünlü televizyon sunucusu, kariyerine New York reklam ajansı Benton & Bowles için bir pazarlama yöneticisi olarak başladı. Daha sonra ajansın yaratıcı bölümüne katıldı. Bununla birlikte, bir radyo istasyonuna ait olduğunu her zaman biliyordu ve bu nedenle eğlence alanında iş aramaya başladı.
İlk bağımsız radyo şovu WWWW idi. Ancak ne yaparsa yapsın program bir türlü ileri gitmiyordu ve bu nedenle Howard Stern işini bırakmak zorunda kaldı. Daha sonra Washington, DC’deki WWDC sabah şovlarını düzenlemeye başlayan Howard Stern, gösteri sayesinde anında hit oldu ve şirketle beş yıllık bir anlaşma imzaladı.
İlk ekrana çıkışını David Letterman’la Geç Gece adlı televizyon programında gerçekleştiren Howard Stern, 1985 yılında anlaşmazlıklar nedeniyle programı sonlandırmak zorunda kaldı. Daha sonra kulüpler ve diğer mekanlarda canlı performanslar yapmaya başlayan ünlü radyocu, 1986 yılında televizyonda görülmeye başladı.
1993 yılında Simon ve Schuster ile bir anlaşma imzaladı ve en çok satan kitaplar arasında bulunan Özel Parçalar’ı yazdı. Bunu Miss Americ başlıklı başka bir kitap izledi. 1994 yılında orijinal film, televizyon üretimi ve ortak geliştirme girişimlerine yönelik en iyi üretim şirketlerinden biri olarak tanınan Howard Stern Üretim Şirketi’ni kuran ünlü radyocu, Howard Stern Show (1987-1992), Howard Stern Röportajı (1992 – 1993), Howard Stern Radyo Şovu (1998 – 2001) ve Howard Stern On Demand (2005 – 2013) gibi birçok program hazırlamış ve sunmuştur.

Howard Stern’in Aldığı Ödüller

Howard Stern 1998’de, Özel Parçalar’daki performansıyla En Sevilen Erkek kategorisi altında Blockbuster Entertainment Ödülü kazandı. 2012’de Ulusal Radyo Hall of Fame’e giren Stern, Ağustos 2015’te Forbes tarafından en çok para kazanan medya kişiliği seçildi.

Howard Stern’in Kişisel Hayatı

Howard Stern Boston Üniversitesi’nde tanışmış olduğu sevgilisi Alison Berns ile 4 Haziran 1978’de evlendi. Çiftin bu evlilikten Emily, Debra ve Ashley adında üç kızı var.
Ekim 1999’da, ayrı yaşamaya karar veren çift, 2001’de dostane bir boşanma kararı aldı. Howard Stern daha sonra, Ekim 2008’de evlendiği televizyon sunucusu ve modeli Beth Ostrosky ile ilişki yaşamaya başladı.