Hızlı Zayıflamak İçin Önemli İpuçları

İster yaklaşan bir düğün,  isterse mezuniyet ya da aileniz ile yapacağınız bir tatil için olsun, birkaç kilo kaybetmek isteyebilirsiniz ve bunun için önünüzde belirli bir süre vardır. Kilo vermek için, kalori alımını azaltmak ve günlük olarak ne yenildiği hakkında bir günlük tutmak iyi bir başlangıçtır. Fakat birkaç güvenli ve etkili püf noktası bilgisine sahip olmak, kilo vermeye başlamanızı tetiklemeye  yardımcı olacaktır.

Şimdi Başlayın

Hızlı kilo vermenin en iyi yolu hemen şimdi başlamaktır. Bugün bir yürüyüş yapın. Ertelemeyin, kendinize, doğru beslenmeye ve egzersiz yapmaya yarın başlayacağınızı söylemeyin. Bir sonraki öğününüzü şimdi planlayın. Öğününüze tavuk veya balık gibi yağsız proteinler ekleyin. Ayrıca, sizi tok tutmaya yardımcı olacak olan, besinsel life sahip olan yeşillik ve sebze tüketmeye dikkat edin.

Bol Su İçin 

Bir insan her gün ortalama olarak 2 litre su tüketmelidir. Su yiyeceklerden ve diğer içeceklerden alınabilir, ancak normal su iyi bir hidrasyon kaynağıdır. Suyun böbreklerin düzgün çalışmasını sağladığı için kilo vermeye yardımcı olduğu bilinir. Yeterli su olmadan, böbrekler, tam kapasite çalışamaz ve idrar yolu ile atıkları filtreleyemez. Böbrekler karaciğerden geçmiş olan atıkları işleyemez. Karaciğerin birincil işlevlerinden biri depolanan enerjiyi metabolize etmektir. Vücutta filtreleme görevi üstlenen karaciğerde atıklar filtrelemeye takılmışsa, karaciğer yağ metabolizması üzerine odaklanamaz. Yani su tüketimi hızlı ve etkin bir şekilde kilo verilmesi için esastır.

Su içen kız

Egzersize Başlayın 

Hemen şimdi, günlük planlarınıza bir göz atabilirsiniz ve günde sadece 20 dakikanızı egzersiz yapmak ayırabilirsiniz. Yürüyüş yapabilirsiniz, favori egzersiz DVD’nizi izleyip egzersizleri takip edebilirsiniz veya egzersiz programlarını araştırabilirsiniz. Başlamanız için spor salonu üyesi olmanız veya bir ekipmana sahip olmanız gerekmez. Bununla birlikte, kişisel bir eğitmen gözetiminde olmak, özellikle acil kilo vermek isteyen ve kısıtlı zamanı olan kişiler için tavsiye edilir. Kişisel eğitmenler, kişisel kilo kaybı hedefi konusunda ve form düzeyi için en etkili olan egzersizi seçmenizde yardımcı olacaklardır. Egzersizlerinizi toplantınız varmış gibi programlayın ve engellenmeyeceğinden emin olun. Yapacağınız egzersizlerle ilgili son dakika iptalleri olmasın.

Uyku 

Egzersiz kilo kaybı için önemlidir, ama yeterli dinlenme ve uyku da bir o kadar önemlidir. Harvard Kadın Sağlığı İzleme bölümünün belirttiğine göre, herhangi bir hızlı kilo kaybı programını, daha başlamadan engelleyebilecek olan yetersiz uyku, kilo alımına fiilen katkıda bulunabilir. Uyku, daha fazla koşmak ve yürümek için gerekli olan enerjiyi sağlamaktadır. Bu yüzden çok önemlidir.