Hızlı Kahvaltı Seçenekleri Nelerdir ?

Biraz daha uyumak için kahvaltıdan vazgeçenlerdenseniz bu yazı tam size göre. 2 dakikada hazırlayabileceğiniz lezzetli mi lezzetli tariflere bakalım.

Yumurtalı sandviç

Kahvaltı günün en önemli öğünü. Kahvaltıyı atlarsanız öğle saatlerine doğru kan şekeriniz yerlerde sürünür, hiçbir şeye konsantre olamaz, uyuklarsınız. Peki, ne yapmak lazım? Enerji deposu yumurtalı sandviç sorunu çözebilir. İşte size tarifi:

Birinci adım: Buzdolabından 1 adet yumurta alın. Tavada ısıttığınız 1 yemek kaşığı yağın üzerine kırın.

İkinci adım: Yumurta pişerken 2 dilim ekmeğin üzerine krem peynir sürün.

Üçüncü adım: Pişen yumurtayı sandviç ekmeğinin üzerine alın. Baharatları ekleyin ve afiyetle yiyin. İşte size 2 dakikada hazır süper proteinli ve kalsiyumlu kahvaltı.

Muzlu ve fıstık ezmeli sandviç

Sabah kahvaltısında tatlı şeyler yemeyi sevenler bu menü tam size göre.

Birinci adım: Bir dilim ekmeğin üzerine ince bir tabaka fıstık ezmesi sürün. Dileğinize göre fındık ezmesi veya reçel de kullanabilirsiniz.

İkinci adım: Ardından muzu dilimleyin. İsteğinize göre uzunlamasına ya da yuvarlak olabilir. Bizim tavsiyemiz uzunlamasına kesmeniz. Çünkü bu şekilde kalın bir muz tabakası elde edebilirsiniz.

Üçüncü adım: Fıstık ezmeli ekmeğin üzerine muzları dizin. Hatta üzerine biraz da tarçın ekleyin. Bu sandviçinizin hem gözünüze hem de burnunuza çok daha güzel gelmesini sağlar. Tadına da doyulmaz.

Peynirli ve fıstıklı kraker

Kraker deyince aklınıza tahta gibi tatsız tuzsuz krakerler gelmesin. Bakın şimdi neler yapacağız.

Birinci adım: Önceden marketten aldığınız düz krakerlerden 4 – 5 tanesini alın.

İkinci adım: Bir kabın içine fıstıkları iyice ufalayın. Dileğinize göre daha diri taneler için daha büyük de ufalayabilirsiniz. Ardından krem peyniri fıstıkların üzerine ekleyin. Dileğinize göre baharat ekleyebilirsiniz.

Üçüncü adım: Hazırlamış olduğunuz karışımı krakerlere sürün ve afiyetle yiyin. İşte bu kadar kolay.

Meyveli yoğurt ve tahıl karışımı

Güne hem hafif hem de enerji verici bir şeyle başlamak isteyenler bu tarife bayılacak.

Birinci adım: Hazır meyveli yoğurdunuz varsa bu aşamayı atlayın. Yoksa hemen size hızlıca tarifini verelim. Yoğurdu bir kaba boşaltın. Üzerine istediğiniz meyveleri küçük küçük dilimleyin ya da püre haline getirip ekleyin. Şekeri az gelirse toz şeker de ilave edebilirsiniz.

İkinci adım: Hazırladığınız meyveli yoğurdu bir bardağa 2 parmak kalınlığında dökün. Üzerine biraz tahıl karışımından ekleyin. Tahılı bir gece önceden suya koyarsanız yumuşar; daha lezzetli olur. Tekrar yoğurt ekleyin. Bardak dolana kadar tekrarlayın.

Üçüncü adım: Hazırladığınız bardağın üzerine tarçın ya da toz şeker ilave edip kaşık kaşık yiyin.