HGH Olmadan Vücut Geliştirme

Hormon takviyesi alan herkes kendi vücudunu geliştirip büyük gelişmiş kaslara sahip olabilir. Doğal vücut geliştirici bireyler ise Insan büyüme hormonu ve benzeri kısa yollar olmadan başarıya ulaşır. Beslenme, eğitim ve vücudun sınırlarını bilmekle yapay yardım olmadan istenilen vücudun oluşturulması tamamen mümkündür.

Kendi Vücudunu Tanıma

Vücudunuzun sınırlarını anlayın! Doğal olarak zayıf ve zor kilo alan bir yapıya sahipseniz, sizin kas geliştirmeniz her zaman sizden daha iri yapıda olan bir kişiden daha zor olacak ve daha çok zaman alacaktır. Vücudunuz genetik olarak, belirli bir boyutu korumak için programlanmıştır ve doğal vücut geliştirme için tüm çalışmalar vücudunuzun sınırlamaları dahilinde etki eder. Bu durum, bazı insanların HGH takviyeleri ve steroidlere yönelmelerinin sebebidir. Kişiler kendi vücutlarının bu doğal eğiminden memnun olmadıklarından doğal yeteneklerinin ötesine geçmek amacıyla kimyasallara başvururlar.

Eğitim

Tabi ki bir vücut geliştirici olabilmek için bir şekilde eğitilmelisiniz. Nasıl mı ? Temelde amaç büyük ağırlıkları yavaş ve kontrollü bir biçimde düşük tekrarlarla kaldırabilmekte yatar. Bir ağırlığı üç defadan fazla kaldırabiliyorsanız daha büyük bir ağırlığı hedeflemek gerekir. Önemli olan ekstra kütle elde edilmesi ve gelecek hasarlara karşı kendilerini güçlendirecek noktaya kadar kasları öne çıkarmak ve çalıştırmaktır.

Günde, bir veya iki kas grubunu çalıştırınız ve her grubu haftada en az iki defa çalıştırınız. Sağlam bir temel oluşturana kadar, bileşik egzersizlere odaklanınız. Daha sonra kasları şekillendirmek için izolasyon egzersizlerine geçiniz.

Beslenme

Günlük olarak vücudunuzun ihtiyacı olandan veya kas geliştirme egzersizlerinde yakamayacağınız 250 kalori kadar fazla kalori almalısınız. Şişmanlamayı bahane etmeyin, çünkü vücutta yağ miktarı artacaktır, taşımak ne kadar zor olursa olsun, daha sonra bu kaslarınızı koruyacaktır. Vücut ağırlığının her kg’ı için 0.63 g – 0.77 g kadar protein tüketiniz, böylece kaslarınız düzgün gelişir; ayrıca vücut ağırlığınızın her kilosu başına yaklaşık 2,3 g karbonhidrat tüketiniz, böylece egzersiz için gerekli enerjiyi almış olursunuz. Alınan kalorinin %35‘inden daha fazlası yağlardan gelmemelidir.

Takviyeler

HGH’den ve steroidlerden uzak durmayı tercih ediyorsanız sizin için yararlı olabilecek bir kaç takviye var. Protein tozlarının kullanılması, günlük protein ihtiyacını karşılamak için uygun bir yoldur ve eğer yeteri kadar beslenme konusunda sorun yaşıyorsanız, belirli formüller size ekstra kalori sağlayabilir. Yapılan araştırmalara göre Kreatin amino asidinin, ağırlık kaldırmada, yağsız kas kütlesini ve performansı artırmaya yardımcı olabileceği konusunda bazı kanıtlar vardır. Yaygın anekdotsal başarısı ve sınırlı klinik başarısına rağmen, kreatinin kolej sporcuları tarafından kullanımı, NCAA tarafından yasaklanmamıştır ve bu performans artırıcı bir ilaçtan daha çok bir takviye olarak görülmektedir.