HGH Olmadan Vücut Geliştirme

Herkes, tam hormon ile kendi vücudunu geliştirip, büyük gelişmiş kaslara sahip olabilir, fakat doğal vücut geliştirici bireyler insan büyüme hormonu ve benzeri kısa yollar olmadan başarıya ulaşır. Bu beslenme, eğitim ve vücudumuzun sınırlarını anlamamız ve bilmemiz konusunda ciddi bir dikkat gerektirmesine rağmen, yapay yardım olmadan istenilen vücudun oluşturulması tamamen mümkündür.

Kendi Vücudunu Tanıma

Vücudunuzun sınırlamalarını anlayın—doğal olarak zayıf ve zor kilo alan bir yapıya sahipseniz, sizin kas geliştirmeniz her zaman sizden daha iri yapıda olan arkadaşınızdan daha zor olacak ve daha çok zaman alacaktır. Vücudunuz genetik olarak, belirli bir boyutu korumak için programlanmıştır ve doğal vücut geliştirme için tüm çalışmalar vücudunuzun sınırlamaları dahilinde etki eder. Bu durum, bazı insanların HGH takviyeleri ve diğer steroidlere yönelmelerinin sebebidir—çünkü onlar, kendi vücutlarının doğal eğiminden memnun değillerdir; vücutlarının doğal yeteneklerinin ötesine geçmek amacıyla, kimyasal olarak onu değiştirirler.

Eğitim

Tabi ki bir vücut geliştirici olabilmek için bir şekilde eğitilmelisiniz. Bu, büyük ağırlıklar ve yavaş, kontrollü hareketlerle düşük tekrarlar demektir. Bir ağırlığı üç defadan fazla kaldırabiliyorsanız, daha büyük bir ağırlığa geçiniz. Önemli olan, ekstra kütle elde edilmesi ile sonuçlanan, gelecek hasarlara karşı kendilerini güçlendirecek noktaya kadar, onarım işlemi sırasında, kasları öne çıkarmak ve çalıştırmaktır. Günde, bir veya iki kas grubunu çalıştırınız ve her grubu haftada en az iki defa çalıştırınız. Sağlam bir temel oluşturana kadar, bileşik egzersizlere odaklanınız. Daha sonra kasları şekillendirmek için izolasyon egzersizlerine geçiniz.

Beslenme

Günlük olarak, vücudunuzun ihtiyacı olandan veya kas geliştirme egzersizlerinde yakamayacağınız 250 kalori kadar fazla kalori almalısınız. Şişmanlamayı bahane etmeyin, çünkü vücutta yağ miktarı artacaktır, taşımak ne kadar zor olursa olsun, daha sonra bu kaslarınızı koruyacaktır. Vücut ağırlığının her kg’ı için 0.63 g – 0.77 g kadar protein tüketiniz, böylece kaslarınız düzgün gelişir; ayrıca vücut ağırlığınızın her kilosu başına yaklaşık 2,3 g karbonhidrat tüketiniz, böylece egzersiz için gerekli enerjiyi almış olursunuz. Alınan kalorinin %35 ‘inden daha fazlası yağlardan gelmemelidir.

Takviyeler

İnsan büyüme hormonundan uzak durmayı tercih ediyorsanız bile sizin için yararlı olabilecek bir kaç takviye hala vardır. Protein tozlarının kullanılması, günlük protein ihtiyacını karşılamak için uygun bir yoldur ve eğer yeteri kadar beslenme konusunda sorun yaşıyorsanız, belirli formüller size ekstra kalori sağlayabilir. Yapılan araştırmanın Mart 2011 itibariyle sonuçsuz kalmasına rağmen, kreatin amino asidinin, ağırlık kaldırmada, yağsız kas kütlesini ve performansı artırmaya yardımcı olabileceği konusunda bazı kanıtlar vardır. Yaygın anekdotsal başarısı ve sınırlı klinik başarısına rağmen, kreatinin kolej sporcuları tarafından kullanımı, NCAA tarafından yasaklanmamıştır ve bu performans artırıcı bir ilaçtan daha çok bir takviye olarak görülmektedir.