HGH Dozajı ve Vücut Geliştirme

Sporcular ve vücut geliştiriciler her zaman sonuç verecek rekabet üstünlüğü aramaktadırlar. İnsan büyüme hormonu veya HGH, fiziksel olarak sağladığı büyük avantajları nedeniyle, sporcular ve vücut geliştiriciler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Eğer HGH kullanıyorsanız, bu hormonu doğru miktarlarda almak, yan etkileri en aza indirmeye ve olumlu yönlerini artırmaya yardımcı olabilir. Daima HGH kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Tanımlanması

HGH ön hipofiz bezi tarafından üretilen ve ömür boyunca dolaşımda kalmasına rağmen, daha çok çocukluk döneminde yoğunlaşan bir hormondur. HGH daha önce kadavraların hipofiz bezlerinden elde edilmekteydi, ancak daha sonra hormon maliyetini düşüren sentetikleri üretilmiştir. İnsan büyüme hormonuna sadece, doktorun bunun için yazdığı bir reçete varsa yasal olarak sahip olunabilir, aksi halde yasadışı şekilde elinde bulundurmak hapis ve para cezalarına neden olabilir.

HGH Dozu

Yetişkinlikte ortaya çıkan büyüme hormonu eksikliği tedavisi için, genellikle günde kişi başına, 1 ila 3 arasında IU alınmalıdır. Vücut geliştirme amacı için, bireyler günde 6 ila 1 arasında IU tüketmektedirler, en yaygın dozu günde 2 ila 4 UI’dır. Bireyler genellikle insan büyüme hormonunu 6 ila 24 hafta süre boyunca kullanırlar.

HGH Amacı

HGH kasları geliştirir ve kastaki kas liflerinin miktarını artırır, ayrıca bu ilaç vücuttaki yağların parçalanması için vücudu uyarmaktadır. ” Amerikan Koleji Hekimleri,” nde yayınlanan bir çalışmada, HGH takviyesi, kas kütlesini artırmış,  yağ kütlesini azaltmış, ayrıca erkek ve kadınlarda sprint koşu (kısa koşu) kapasitesini arttırmıştır.

HGH Yan Etkileri

HGH kullanımının yan etkileri bulunmaktadır. HGH ,vücutta iskelet kası kütlesinin yanında, göz ve beyin dışındaki tüm vücut organlarında bulunan kasların büyümesine neden olur. Bazı genel yan etkiler eklem ağrısı, baş ağrısı, grip benzeri belirtiler ve sırt ağrısıdır. HGH diyabet veya glikoz intoleransı olmayan kişilerde kan şekeri düzeylerini artırabilir.

HGH Etik Açıdan Kullanımı

Dünya Anti-Doping Kurumu, , atletler tarafından büyüme hormonu kullanılmasını yasaklamıştır, ancak ilacın yasadışı kullanımı yaygındır. Vücut geliştirme sporunda, sadece özel vücut gösterisi, steroid testleri gerektiriyorsa, HGH veya diğer asteroitlerin kullanılması etik değildir. Birçok vücut geliştirme yarışmalarında sporcuların testten geçirilmemesi, yarışmacıların istedikleri maddeyi kullanabilecekleri anlamına gelmez.  Bir Doktor reçetesi olmadan herhangi bir anabolik steroid veya HGH bulundurmak bir doktor bir reçete olmadan hala yasadışıdır.