Vatandaşlar "Demokrasiye can Kızılay’a kan" verdi

Memur-Sen Denizli İl Temsilcisi Osman Tavşan, 15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimini duyar duymaz üyeleri ile birlikte alanlara çıktıklarını belirterek, Kızılay olarak hem vatandaşların ihtiyacını karşılamak hem de kan bağışını artırmak için çalışma yaptıklarını anlattı.

Tavşan, "demokrasi nöbeti"nin dördüncü günü, kararlaştırdıkları kampanyayı hayata geçirdiklerini aktararak "Vatandaşlarımız buraya büyük bir teveccüh gösterdi. Alanların birlik ve beraberliğini çadırımızda da görmek bizleri de mutlu etti. Önemli olan gerçekten vatandaşlarımıza hizmet vermekti. Bu hizmeti de en güzel şekilde yaptığımızı düşünüyorum." dedi.

"Demokrasiye can, Kızılay’a kan" adıyla başlattıkları kampanyaya vatandaşların ilgisinin yoğun olduğunu dile getiren Tavşan, "Bir günde 104 ünite kan toplandı. Halkımız bilinçli bir şekilde kan veriyor." diye konuştu.

Bin ünite kan bağışı

Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu da şunları kaydetti:

"Çadırımıza büyük teveccüh oldu. Halkımıza bu konuda müteşekkiriz. Halkımız, milletimiz hem darbeyi püskürttü hem de verdiği kanlarla canlar kurtardı, her bir ünite kan üç canı kurtardı. İnsanlar Beştepe’de Külliyede, Genelkurmay’ın önünde kanını akıtırken, şehit olurken, yaralanırken burada da kanını vermeye devam etti. Meydanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımız bin ünite kan bağışladı. Geçen yılın aynı dönemine bakıldığında bu yıl 18 Temmuz-6 Ağustos arasında 448 ünite fazla kan bağışı alındı."