Kanseri yendi hayata daha sıkı tutundu

Düzce’de yaşayan üç çocuk annesi Güner Koç, kanser olduğunu öğrenmesinin ardından hayata daha sıkı sarıldığını söyledi.
 
Herhangi bir rahatsızlık yaşamamasına karşın yaklaşık 3 yıl önce aile hekiminin tavsiyesiyle yaptırdığı mamografi sonucunda meme kanseri olduğunu öğrendiğini anlatan Koç (43), bundan sonra hayatının değiştiğini ifade etti.
 
Kanserin erken aşamada teşhis edildiğini ve tedaviye başlandığını belirten Koç, şu anda kemoterapi ve ışın tedavisinin sürdüğünü söyledi.
 
Günlük yaşamını normal şekilde sürdürmeye çalıştığını dile getiren Güner Koç, şunları kaydetti:
 
"Sağlığın ne kadar önemli olduğunu anladım. Ben hiçbir zaman tedavilerimden geri kalmadım, hiç kimse de geri kalmasın. Evde çocukların, eşin üzülüyor, bir yandan da bunu göstermemeye çalışıyorlar. Seni mutlu etmeye çalışıyorlar. Bunu psikolojik olarak anlatmak yetmez, yaşamak lazım. Yani insan anlatamıyor. Kimse de anlamıyor. Yaşayan bilir."
 
Koç, kansere yakalananlara "Hiç hastalığa kapıldım diye pes etmesinler. Yürümeye, tedaviye devam etsinler" tavsiyesinde bulundu.
 
Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyesi Ayfer Yüksel de kanserin toplumun kanayan yarası olduğunu belirterek, hastalıkların erken teşhis edilmesi için kentte ücretsiz tarama testleri yaptıklarını kaydetti. AA