DSÖ’den Yemen’e 40 ton sağlık yardımı

Yemen resmi haber ajansı SABA’nın Aden il Sağlık Müdürü el-Hadr Lsur’a dayandırdığı haberde, Birleşmiş Milletler’e bağlı DSÖ ve Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi tarafından Hadramevt bölgesine 40 ton ilaç ve tıbbi malzeme yardımının yapıldığı ve bu yardımların bölgeye ulaştırıldığı belirtildi.
 
Haberde Lsur’un, Yemen’in içinden geçtiği zorlu koşullarda en fazla ihtiyaç duydukları ilaç konusunda yardım elini uzatan kurumlara teşekkür ederek, yapılan yardım malzemelerinin içinde ameliyat malzemeleri, kronik hastaların ihtiyaç duyduğu ilaçlar ve hastanelerin acil talep ettiği malzemelerin olduğunu ifade etti.
 
DSÖ Aden Ofis Müdürü İman Avad El-Meyseri ise Sağlık ve İskan Bakanlığı üzerinden il müdürlükleri aracılığıyla Yemen halkına yaptıkları yardımların devam edeceğini, ihtiyaç duyulan tüm bölgelere gerekli yardımın ulaştırılması çabalarının süreceğini dile getirdi.
 
Bugün Hadramevt bölgesinin yanı sıra ülkenin doğusunda yer alan Şabve kentine de yardım malzemesi gönderdiklerini vurgulayan El-Meyseri, ilerleyen günlerde Ebyen, Lahic, Dali,Taiz, Cevf ve Ma’rib kentlerine tıbbi yardım malzemesinin ulaştırılmasının planlandığını söyledi.