Gölgeli Makyaj Yapma Teknikleri

Göz makyajı pek çok kadının en çok önemsediği konuların başında gelmektedir. Gözleri ortaya çıkarmak ve belirgin hale getirmek pek çok kadın için çok önemli bir konudur. Göz makyajı yapma tekniklerini iyi bilmek bu konuda çok yardımcı olacağı gibi, internet üstünden gölgeli göz makyajı yapmak isteyenler için çok sayıda bilgi bulunmaktadır. Aynı zamanda bu konuda uzmanların videolarını da izleyerek pek çok teknik öğrenilebilir. Göz makyajı yapmayı sevenlerin en çok istedikleri şeylerden biri de gölgeli göz makyajı yapmaktır. 

Gözünüzün Yapısına Uygun Far Seçimi

Gölgeli şekilde göz makyajı yapmak için pratik önerileri yazımızdan okuyarak da öğrenebilirsiniz. Göz kapaklarımız üstünde yapacağımız uygulama ile pek çok rengi aynı anda kullanarak gölgeli ve etkili bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Gölgeli makyaj yapmak için öncelikle doğru far seçimleri yapmak gerekir tabi ki göz şeklinin de bu konuda büyük bir önemi vardır. Bin bir türlü göz makyajı yapabilirsiniz. Far, eye liner ve rimel bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Aslında göz makyajı ve gölgelendirme yapmak sizin hayal gücünüzle de doğru orantılıdır. Aynı zamanda etkili gözler sahip olmak için sizin de nasıl bir göz makyajını etkili bulduğunuzu da hatırlamanız ve bilmeniz gerekmektedir. 

Gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız öncelikle açık renk farlar kullanabilirsiniz. Daha sonra göz kapaklarınızı koyu renk farlarla orta kısımdan kaşlara doğru olan bölgeye gölgelendirme yaparak sürebilirsiniz. Koyu tonları genellikle gölgelendirme için kullanmalısınız. Kullanacağınız koyu renk farların sürdüğünüz bölgeyi çok daha geri plana çekeceğini aklınızda bulundurursanız gölgelendirme işleminde gözlerinizin ve Göz kapağınızın neresinde koyu renk far uygulayacak geri plana çıkaracağınızı önceden belirlemeniz gerekir. Aynı zamanda açık farlar da gözlerinizde hangi bölgeyi ön plana çıkarmanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.

Gölgeli Makyaj

Uygun Fırça Kullanımı

Göz makyajında eye liner olmazsa olmazdır. Doğal bir makyaj yapmak ve doğal bir görünüm yakalamak için sadece göz kalemi ile de oldukça etkileyici gözlere sahip olabilirsiniz. Gölgelendirme çalışması için öncelikle fırçalara ihtiyacınız olacaktır. Farklı uçlarda olan far fırçaları sizin en büyük yardımcınızdır. Sürem kalemleri de oldukça farklı seçeneklere sahiptir. Pastel renkteki göz farları kullanarak gölgelendirme yapabilirsiniz. Açık ve koyu tonları bir arada kullanarak gözlerinize dikkatleri çekebilirsiniz ve taze bakışlara sahip olabilirsiniz. Likit göz kalemi ile göz kapağınızın üst kısmına çekeceğiniz sürme de gözlerinizi ön plana çıkarabilecektir. Aynı rengin iki farklı tonunu kullanmak gölgeli göz makyajı için en sık kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Farklı tonları eşleştirme yaparak da kullanabilirsiniz.

Göz makyajında gölgelendirme yapmak istiyorsanız önce sürmek istediğiniz ana renk farı göz kapağınızın üst kısmına eşit ve yayvan şekilde sürmelisiniz. Pürüzsüz bir görünüm yakaladıktan sona oluşan zeminin üzerine açık renk bir far sürebilirsiniz. Göz kapağınızın üst orda kısmına ise daha koyu renkte bir far uygulayabilirsiniz ve bu farı orta kısımdan göz kapaklarınızın şakaklara doğru olan bölgesine doğru yaymaya başlayın. Dış köşeden içe doğru da aynı hareketi yapabilirsiniz. Burada önemli olan burun bölgesine yaklaşırken renk tonunun çok daha hafiflemesi olacaktır.  Kirpiklerinizin üst kısmına ucu açılı bir fırça yardımı ile orta koyu bir far sürün. Dış köşelerde sürdüğünüz far daha koyu bir hal alsın.  Sonda göz kapaklarınızın iç bölgesine doğru kıvrımlı şekilde farı yayın. Göz kaleminizi de kirpiklerinizin iç kısmından ince başlayarak ve kirpik dibinize doğru kalınlaşacak şekilde sürmelisiniz. Göz makyajı yaptığınızda tamamlayıcı unsurun rimel sürmek olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız.