Gigi Hadid

Jelena Noura
Jelena Noura "Gigi" Hadid
HakkındaJelena Noura "Gigi" Hadid
(23-04-1995)23-04-1995 (yaşı 24)
Los Angeles, Kaliforniya, ABD
İkametNew York, New York, ABD
MeslekModel
Aktif Yıllar2003-
BurcuBoğa
EşiZayn Malik
Boyu178 cm
Kilosu54 kg

Gigi Hadid 23 Nisan 1995’te Kaliforniya – Los Angeles’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası 2000 yılında boşandıktan sonra annesi, Kanadalu müzisyen, söz yazarı ve plak şirketi sahibi David Foster ile evlenmiştir. 2013’te Malibu Lisesi’nden mezun olan Gigi Hadid, gençliğinde voleybol oynamış ve binicilikle ilgilenmiştir. Yüksek öğrenim görmek için New York’a taşınan ünlü model, New York’ta Lower Manhattan’da bulunan özel bir araştırma üniversitesi olan The New School’da ceza psikolojisi eğitimi almaya başladı. Ancak 2013 yılında eğitimine ara vererek modellik kariyerine odaklanmayı tercih etmiştir.
Gigi Hadid, modellik kariyerine Guess markası ile başladı. 2 yaşında iken Guess ile bir anlaşma imzalamış ve ilk kampanyasında yer almıştır. 2011 yılında yeniden ünlü markayla birlikte çalışmaya başlayan Gigi Hadid, 2012 yılında markanın yüzü seçildi. Beverly Hills’in Gerçek Ev Kadınları adlı dizide birkaç kez yer alan ünlü model, aynı zamanada popüler müzik videolarında ve çeşitli dergi kapaklarında da yer aldı. 2016’da, MasterChef adlı Amerikan yemek programında ortaya çıkan Gigi Hadid, ünlü bir Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı olan Taylor Swift’in Bad Blood şarkısının müzik videosunda yer aldı. 1989 albümünde yer alan single, Kanada, Yeni Zelanda, İskoçya ve ABD gibi çeşitli ülkelerde birinci sırada yer aldı. Müzik videosu, Ocak 2017 itibariyle dünya çapında milyarlarca görüntüleme aldı. Aynı zamanda, En İyi Müzik videosu için Grammy Ödülü’nü kazandı.
Ünlü modelin en önemli eserlerinden biri, tanınmış İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Zayn Malik tarafından kaydedilen popüler müzik videosu Pillowtalk’daki görünümüydü. Şarkı, ilk solo stüdyo albümü Mind of Mine için yazılmıştı. 29 Ocak 2016’da müzik videosuyla birlikte piyasaya çıkan şarkılar hem ABD’de hem de İngiltere’de bir numaraya yükseldi.
Pillowtalk eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Şarkı Zayn ve Anthony Hannides, Michael Hannides, Joe Garrett ve yapımcısı Levi Lennox tarafından ortak yazılmıştır.

Beden Ölçüleri

Gigi Hadid Koyu sarı saçlara ve mavi gözlere sahiptir. 58 kilo olan ünlü manken, 1.79 boyundadır.

Gigi Hadid Cilt Bakımı

Ünlü model, normal hayatta aşırı makyaj uygulamasından kaçındığını söylemiş ve makyajını çıkardıktan sonra nemlendirici bakımı uyguladığını belirtmiştir. Aynı zamanda cildindeki sivilce ve lekeleri gidermek için pahalı kozmetik ürünler değil diş macunu kullandığını açıklamıştır.
Gigi Hadid’in Aldığı Ödüller ve Başarıları
Gigi Hadid 2015 yılında Yılın Modeli kategorisinde Los Angeles Moda Ödülü’nü kazanmıştır.
2016 yılında Best Look’ için TRL Ödülünü alan ünlü manken, aynı yıl İngiliz Moda Konseyi tarafından verilen Yılın Uluslararası Modeli kategorisinde İngiliz Moda Ödülüne layık görülmüştür.

Kişisel Hayatı

Gigi Hadid daha önce Cody Simpson ile ilişki yaşamıştır. Ünlü model şimdilerde İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Zayn Malik ile beraberdir.