Genç Gösteren Makyaj Türleri

Makyaj yapmanın pek çok püf noktası vardır. Doğru makyaj yapmak pek çok kadını çok güzel bir görünüme büründürdüğü gibi yapılan yanlış uygulamalar da kadınları daha çirkin ya da ifadelerini daha kötü gösterebilir. İstenmeyen görüntülerin oluşmaması için öncelikle yüzünüzü iyi tanımanız gerekir herkesin makyaj yaparken önce cilt tonunuza, yüz şekline ve hayat tarzına uygun renkler ve malzemeler kullanması da çok önemlidir.  Bir başka önemli konu ise yaş durumudur. Pek çok kadın yanlış makyaj uygulaması ile yaşından çok daha büyük gösterdiği gibi, bazı bayanlar ise doğru makyaj sayesinde çok daha gen bir görünüme sahip olabilmektedirler. Makyaj yapmanın püf noktalarından biri de yaşınıza uygun makyaj yapmak olmalıdır. 

Doğal makyajı Tercih Edin

İleri yaşlarda bir bayansanız ve makyaj yapacaksanız o zaman mutlaka doğal görünüm veren bir makyaj tekniği uygulamalısınız. Doğal makyajın sizi olduğunuzdan çok daha genç göstereceğini bilmelisiniz. Koyu renklerden oluşan bir makyaj tercihinde bulunmamak sizin için uygun olacaktır. Koyu renk makyajların kişilerin yaşlarını daha ileri atığınız bilmelisiniz. Genç görünme istiyorsanız öncelikle cilt temizliğinize çok dikkat etmelisiniz. Temiz ve bakımlı bir cildin sizi daha güzel ve genç göstereceğini unutmamalısınız. Genç görünen bir makyaj için temizlenmiş cildinizin üstüne mutlaka uygun bir nemlendirici kullanmalısınız. Bu şekilde makyajınız akmaz ve cildinizde kötü bir görünüm oluşmaz. Makyaja başlamadan önce mutlaka cilt tipinize uygun bir kapatıcı kullanmanız gerekmektedir. Su bazlı fondötenler bu konuda çok yardımcı olacaklardır. Doğru seçilmiş bir fondöten ile cildiniz tamamen kusursuz bir görünüme sahi olacaktır. Pürüzsüz bir görünüm hem cildinizdeki karışıklıkları engeller, hem de daha genç görünmenize neden olur. Cilt tonunuzdan bir ton daha açık ya da daha koyu bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Cildinizdeki görüntüyü pürüzsüzleştirdikten sonra doğru bir pudra sürmelisiniz. Pudranızı mutlaka büyük bir fırça ile eşit şekilde dağıtmalısınız. Pudradan sonra yapacağınız şeylerden bir de göz kapaklarınızın altına uygulayacağınız kapatıcılar olacaktır öncelikle göz çevresi kişinin yaşını ele veren ne önemli bölgelerdir. Göz çevrenizde kırışıklıklar varsa o zaman mutlaka iyi bir göz kapatıcısı kullanmalısınız. Göz altlarınızda torbalar ya da karanlık bir görünüm varsa ve kırışıklıklar da varsa kapatıcılar bu görüntüyü daha da düzgün hale getirecek ve yaşınızı daha küçük gösterecektir. Göz çevrenizden sonra dudak çevrenizde de ince çizgileriniz varsa onları da aynı yöntemle kapatmalısınız. 

Açık Tonları Tercih Edin

Göz makyajı yaparken mutlaka açık tonlarda farlar tercih etmelisiniz. Göz şeklinize uygun tonlarda farlar seçmeye özen göstermeli ve ona göre makyaj yapmalısınız. Açık pembe ya da açık kahve tonlardaki farlar bunun için çok uygun olabilir. Aynı zamanda gölgelendirilmiş bir göz makyajı daha hoş durabilir. Far sürdükten sonra mutlaka ince bir eye liner kullanmalısınız. Düzgün çekilmiş eye liner sonrasında kirpiklerinizi doğal şekilde bir görünüme kavuşturmalısınız. Bunun için çok dolgunlaştırıcı bir rimel kullanmamalısınız. 

Genç bir görünüme kavuşmak isliyorsanız allık tercihinizi de şeftali ya da açık pembe tonlarında seçmelisiniz. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek yerine büyük bir fırça ile allığı dağıtmalısınız. Dudaklarınıza da yine açık tonlarda ruj kullanmak iyi bir seçim olabilir. Özellikle dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız açık ya da şeffaf bir parlatıcı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde açık tonlarda ruh tercihi de uygun olacaktır.  Açık pembe tonlarında rujlar seçebilirsiniz ya açık turuncu tonlarını uygulayarak daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Makyaj yaparken aşırı uygulamalardan kaçınmak daha genç görünmenize neden olacağı gibi, yüzünüze daha aydınlık bir ifade kazandıracaktır.