Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır ?

Gelinler için her şey oldukça büyük strestir. Evlilik kararı alındıktan sonra hemen başlayan Stres her adımda daha da artar. Hayatının en mutlu gününde hiç kuşkusuz ki tüm gelinler en güzel halleri ile görünmek isterler. Bunun için gelinlik seçimleri, aksesuar seçimleri kadar saçlarının şekli de çok önemlidir. Son olarak en önemli kısım ise yapılacak makyajdır. Gelin makyajlarında zaman zaman çok kötü görüntüler ortaya çıkmaktadır. Profesyonel olmayan ellerden çıkan ya da yanlış uygulanan makyajlar neticesinde pek çok gelin hoş olmayan ve gecenin ilerleyen  saatlerinde akan makyajlar yaptırmak zorunda kalmaktadır.

Günümüzde makyaj konusunda da çok önemli gelişmeler olmaktadır. Özellikle pek çok profesyonel makyaj yapan kişi gelinlere bu konuda büyük yardımlarda bulunmaktadır. Eğer gelin makyajınızı kendiniz yapamıyorsanız o zaman mutlaka profesyonel bir makyözden yardım almanız yerinde olacaktır. Kendinizi yapacaksanız ise o zaman bu konuda biraz araştırma yapmalı ve dikkatli davranmalısınız. Gelin makyajında pek çok püf noktası vardır ki bunlardan biri ve en önemlisi saç şeklinizdir. Tabi ki saç şekliniz kadar yüzünüzün şekli de yapacağınız makyajı doğrudan etkileyen önemli bir faktördür. Yüzünüze en uygun makyajı yaparak gelinliğinizin içinde çok muhteşem görünebilirsiniz. 

Güzel Kısımları Öne Çıkarın

Gelinlik makyajında özellikle mümkün olduğunca yüzünüzün güzel bölgelerini ön plana çıkaran bir makyaj tercih etmelisiniz. Doğal makyaj yapmak da saflık içerdiğinden gelin olduğunuz güne en çok yakışanlardan biri olacaktır. Makyaj yaparken mutlaka iyi ürünler kullanmak gerekir ve uzun süre dayanacak makyaj yapmak önemlidir. Bunun için sabitleyici ürünler kullanabilirsiniz. Sprey formları bulunan sabitleyiciler sayesinde makyajınızın çok uzun süreler dayanmasını sağlayabilir ve akma gibi durumlarla da karşılaşmamış olursunuz. 

Koyu Renklerden Kaçının

Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken hususların başında çok koyu renklerde makyaj yapmamak gelmelidir. Bembeyaz bir gelinliğin içinde yüzünüzde renk cümbüşü yaratmamalı mümkün olduğunca sade bir makyaj tercih etmelisiniz. Bunun için de açık tonlarda makyajlar yapabilirsiniz. Örneğin cildinizin mutlaka çok iyi temizlenmiş ve bakımlı görünüyor olmasına dikkat etmelisiniz. İyi bir ilde sahip olduğunuzda yapacağınız makyaj da son derece etkili ve güzel bir görüntüye neden olacaktır. Açık tonlarda bir ruj kullanmak da yerinde olacaktır. Özellikle göz makyajınız koyu ise dudaklarınıza açık şeftali ya da pembe tonları tercih edebilirsiniz. Eğer göz makyajınızı hafif yapacaksanız o zaman da dudaklarınızı belirgin hale getirebilirsiniz. Dudaklarınızı çok ince ise koyu renklerden uzak durmanız yararlı olacaktır. İri ve dolgun dudaklara sahipseniz o zaman daha koyu ve canlı renkte rujlar tercih edebilirsiniz.

Doğal Makyaj Yapın

Göz makyajı ile dudak makyajınız ters orantıda kullanmak çok daha uygun olacaktır. Koyu renk gözlere açık renk dudaklar ya da açık tonlarda yapılmış göz makyajına da koyu renk dudaklar güzel görünür. Cildinize mutlaka iyi bir kapatıcı uygulamanız gerekir ki bu ürünün de akmayan ve sabitleyen bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Su bazlı fondötenlerden mutlaka cildinize en yakın renkte olanını tercih edin ki yüzünüz ile boynunuz arasında renk farkı oluşmasın. Allığınızı ise elmacık kemiklerinizin belirgin hale geleceği şekilde sürün ama çok koyu allık kullanmak yerine daha pastel ve doğal olan renkleri tercih edin. Pudra ve fondöteni mutlaka yüzünüze eşit bir şekilde sürün. Bunun için büyük bir fırça ya da sünger kullanabilir ve eşit dağılmalarını sağlayabilirsiniz. Gelin makyajında mümkün olduğunca doğal ve renk cümbüşüne neden olmayan tonlar kullanmaya özen gösterin. Gelinliğinizin içinde daha saf ve doğal görünmeniz en önemli nokta olmalıdır.