Gece Makyajı Yapmanın Sırları

Gece ve gündüz makyajı arasında büyük farklar vardır gündüz güneş ışığından dolayı yaptığınız makyaj çok daha ön plana çıkarken, geçleri ise ışığın yetersiz olması makyajınızı daha ön plana çıkarmanıza neden olan bir durumdur. Gece makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri ne giydiğiniz olmalıdır. Mutlaka giydiğiniz kıyafete ya da gideceğiniz mekana ya da yere uygun şekilde gece makyajı yapmalısınız. Rüküş olmadan kaliteli ve güzel bir gece makyajı yamanın püf noktalarını öğrenmek gerekir. Özellikle tarzınıza uygun bir makyaj yapın. Asla kendinize uygun olmayan şekilde ürünler ve renler kullanmayın. Yüzünüzün şekli de gece makyajınızın en önem vermeniz gereken noktalarının başında gelmektedir.  Gece makyajında iki önemli nokta vardır ki bunlardan biri gözler, diğeri ise dudaklardır.  Her şekilde sade ve şık bir görünüm elde etmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Cilt Bakımı Önemli

Temiz ve bakımlı bir cilt üstüne uygulanan makyajın sizi çok daha güzel ve kaliteli göstereceğini unutmamalısınız.  Sade olmak sizi çok daha asil gösterecek ve kötü görünümlerden koruyacaktır. Ağır makyaj yapmak her zaman büyük riskler barındırır. Aynı zamanda ağır makyaj yapmanın sizi olduğunuzdan çok daha büyük ya da yaşlı göstereceğini de unutmamalısınız. Gece makyajında özellikle parlaklık veren ürünler tercih etmelisiniz. Böylece doğallık da içeren daha güzel bir görünüme geçmiş olabilirsiniz. Göz kapaklarınızda geceye uygun parıltılı farlar kullanabilirsiniz. Aynı şekilde parıltılı rimel ya da kalem tercinde de bulunabilirsiniz. Ancak bunların hepsini aynı anda kullanmamaya da özen gösterin. Dudaklarınıza da ışıltılı tonlar kullanabilirsiniz. Açık tonlarda seçilmiş ışıltılı rujların dudaklarınızı çok daha çekici ve güzel göstereceğini aklınızda çıkarmayın.

Gittiğiniz yerde fotoğraf çektirecekseniz o zaman mutlaka koyu renk farlar kullanarak ya da koyu renk rujlar kullanarak geceye hazırlanabilirsiniz. Gözlerinizi ve dudaklarınızı bu gibi durumlarda mutlaka belirgin hale getirmelisiniz. Tabi yine de çok koyu renklerde makyaj yapmamaya da özen gösterin flaşlı ortamların koyu renkleri daha açık göstereceğini de unutmayın. Gece makyajında sarı bazlı fondöten tercihinde bulunabilirsiniz. Saydam pudra seçmekten kaçının. Cildinizi ise doğru şekilde temizleyerek yağlı görüntü vermeyi de engelleyin. 

Kapatıcıları İyi Seçin

Ece uygulanacak fondöten seçimi mutlaka her şekilde cilt tonunuza en yakın ve en uygun olanı arasından seçilmelidir. Fondöten uyguladıktan sonra mutlaka üstüne pudra sürmelisiniz. Dudaklarınıza ise genellikle gündüz kullandığınız ruj tonlarının daha koyu olanlarını tercih etmelisiniz. Dudaklarınıza daha dolgun bir görünüm verebilirsiniz ancak size en çok yakışan ruj renkleri arasından seçim yapmanız en doğrusu olacaktır. Rujunuz mat ise üstüne parlaklaştırıcı bir jel sürebilirsiniz. Dudak çizgileriniz belirgin değilse bu konuda mutlaka dudak kalemi kullanmalı ve dudak çevrenizi belirgin hale getirmelisiniz. Dudaklarınızın üzerine dudak kalemi sürmeniz de rujunuzun gece boyunca dağılmasını da engelleyecektir. Gece için en uygun renkler ruj konusunda kırmızı ve mor olabilir. 

Göz kapaklarınıza tamamen beyaz bir far sürerek ve eye liner seçerek güzel bir uygulama yapabilirsiniz. Göz makyajınızı bu şekilde yaptığınızda mutlaka dudağınıza kırmızı bir ruj sürmelisiniz. Kırmızı yerine bordo da olabilir. Mor rujlar da bu konuda yeterince güzel bir görünüme neden olacaktır. Gece makyajında yanak bölgenize özellikle elmacık kemiklerinize pembe tonlarında bir allık uygulayın. Rimel sürerken de hafif bir rimel tercih edin. Göz makyajını koyu yapacaksanız dudaklara biraz daha açık tonlarda ruj sürmek güzel görünecektir. Mümkün olduğunca ağır olmayan ama etkili bir makyaj yapmaya özen göstererek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.