FEXOFEN PEDIATRIK 30MG/5ML SURUP

ATC: R06AX26

BARKODU: 8699536570129

FİYATI: 18,27TL

ETKEN MADDE: Fexofen PEDIATRIK 30MG/5ML SURUP hekimler için kıs

ÜRETİCİ: SANOVEL

Antihistaminik. Yetişkinde günde 1 defa 120-180mg. 6ay-2 yaş çocuklarda günde 2 defa 15mg. 2-11 yaş çocuklarda: Günde 2 defa 30 mg. Böbrek fonksiyonlarına bağlı olarak doz düşürülmeli. Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık. Etkileşim; eritromisin, ketokonazol, alüminyum ve magnezyum hidroksit jel içeren antasitler.

YAN ETKİLERİ

başağrısı, uyuşukluk, bulantı, baş dönmesi, yorgunluk.