Evli Kadınları Aldatmaya İten Nedenler

Son yıllarda erkeklerin eşlerini aldatma hikayelerine evli kadınların da eşlerini aldatma hikayeleri sıklıkla eşlik eder oldu. Pek çok evli kadının eşini aldattığı günümüzde bu duruma neden olan pek çok faktörden söz etmek mümkün hale geldi. Özellikle çok sayıda boşanmanın gerçekleştiği günümüzde boşanma gerekçeleri içinde eşlerini aldatan kadınların sayısında bir hayli artış olduğu gözlemleniyor. Bu tablo da evli bir kadının eşini neden aldatma ihtiyacı duyduğuna dair sorular sorulmasına neden oluyor. Uzmanlara göre, bir erkek eşini hangi sebeplerden dolayı aldatma gereği duyuyorsa, kadın da aynı sebeplerden dolayı aldatıyor. Son yollarda yapılan istatistiki çalışmalar gösteriyor ki, erkeklerin aldatma oranı ile kadınların aldatma oranları birbirine çok yakın. Uzmanlar aldatma olayında özellikle kadınlarda hormonların da ciddi etkisi olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda aldatılmış olan bir kadın da eşinden intikam almak için aynı olayı tercih ediyor ve o da eşini aldatıyor. Evli kadınların eşlerini aldatarak da kendilerini bir bakıma güvence altına almış olabileceklerinin altını çizen uzmanlara göre evliliği normal şekilde süren ve mutlu olan bir kadında aldatma olayı görülmez. Evli kadınların aldatma hikayelerinde çok sık olarak gördüğümüz durum genellikle intikam duyguları oluyor. Ayrıca eşini aldatan kadınların daha sonra çok ciddi ve hatta depresyonlara varabilen pişmanlıklar duyduğu da bir gerçek. Dominant kişiliğe sahip olan kadınlar eşlerini daha çok aldatıyorlar.

En Önemli Sebepler

Evli kadın eşini sevmiyorsa bu durumda yaşayacağı aldatma olayı asla günü birlik ya da gecelik bir ilişki türünden olmamaktadır. Eşini sevmeyen evli kadınlar eşlerini aldattıkları kişiye genellikle yoğun bir aşk ve sevgi hissi ile yaklaşırlar ve aslında aldatmadan ziyade yeni bir beraberliğe başlarlar. Genellikle bu kişi evli kadının yeniden evlenmeyi hayal edebileceği ve yaşamının kalanını birlikte sürdüreceği biri olur.  Bu ilişkide bir garanti durumu elde eden evli kadın, aldattığı eşini bundan sonra boşama kararı almaktadır. Kadınların aldatma nedenleri içinde yer alan ilk sebeplerden biri hormonal değişimlerdir. Özelikle cinsel konularda tatmin yaşayamayan ve istediği gibi bir cinsel hayta sahip olamayan kadınlar da aldatmaya oldukça meyilli bir Psikoloji içine giriyorlar. Kadınlar da erkekler kadar farklı ve heyecan yaşayabilecekleri, tutkulu ilişkiler yaşamayı arzuluyorlar. Erkeklere göre aldatan kadın pişmanlık duygusu nedeni ile depresyona dahi girebiliyorlar. Evliliğinde mutsuz olan kadınlar ya da aile içi şiddet gören, ilgiden ve sevgiden mahrum kalan kadın daha çok aldatıyor. İhtiyaç duyduğu sevgiyi ve ilgiyi bir başkasından gördüğünde aldatma olayı da başlıyor ancak genellikle bu durum yeni bir beraberliğe dönüşüyor. Kocasından memnun olmayan kadın özellikle duygusal ve maddi konuda ya da kişilik olarak eşinden etkilenmiyorsa kendisine çekici gelen bir başka erkeği tercih edebiliyor.

Bir başka aldatma durumu da kadının bir başkasına aşık olması. Aşık olan kadın karşı taraftan da duygularına karşılık almak ister ve aldığında aldatma durumu gerçekleşebilir. Aşık olduğu kişide evlilik garantisi alan ve aynı zamanda maddi açıdan da sorun yaşamayacağını düşünürse eşinden boşanıp yeni beraberliğini sürdürmekte, birlikte yaşamakta ya da evlenmektedir. Bu tip durumlara tam olarak aldatma olarak isim vermek de tartışma konusudur.

Erkek ve Kadının Farkı

Erkekler genellikle macera peşinde koşmaktan hoşlandıkları için aldatma konusunda biraz daha farklı davranışlar sergilerken, kadınlar için dudum daha duygusaldır. Kadın her birlikteliğinde garanti arayışı içindeyken erkek için böyle bir beklenti söz konusu değildir. Erkeklerde beğenilmek, gücünü ispat etmek ve başka kadınlar tarafından arzulanmak çok önemli iken, kadınlarda da beğenilmek, istenmek gibi duygular vardır ancak kadınlar birlikte oldukları diğer erkeği de genellikle gecelik bir ilişki olarak görmek istemezler. Erkekler eşleri kendilerini aldattığında daha büyük sorunlar çıkarmakta ya da direkt olarak boşanmaktadırlar. Kadınlar ise kendilerini aldatan erkeklerle ilişkilerini sürdürüp intikam için aldatma olayına girebilirler.