Erkeklerde cinsel isteği arttırıcı yiyecekler

Libido ya da cinsel dürtüler cinsel yaşamda hayati rol oynayan önemli parçalardan. Libidonuzu düşürmek ya da arttırmak için birçok yol var. Libidonuzun nasıl işlediğini anlamanız cinsel dürtülerinizde pozitif etkiler yaratmak için gerekli ve doğru adımları atmanıza yardımcı. Uzmanlara göre libidoyu etkileyen 3 ana neden var. Kilonuz cinsel aktivitelerde büyük role sahip. Kaygı, halsizlik ve travma gibi psikolojik durumların da libido üzerindeki etkisi göz ardı edilemez. Sağlık sorunları gerekçesiyle alınan reçeteli ilaçlar da libido üzerinde etkili olan durumlardan. Bu nedenlerin tümü libidonuzun artmasıyla ortadan kalkabilir. Yediklerinizin çoğu libidonuzu arttırmakta epey etkili.

Neden yiyecekler?

Viagra size pahalıya patlayabilir. İstediğiniz duruma ulaşmak için birkaç doz almanız gerekebilir. Ayrıca bu meşhur ilacın felç, Kalp krizi hatta ölüm gibi yan etkileri de var. Neden doğal yollarla yediklerinizden sağlayabileceğiniz faydayı böyle risklere girerek yapay yollardan alasınız? Markete gidin ve libidonuzu arttıracak ürünler satın alın. Üstelik sağlığınıza hiçbir yan etkisi olmadan arzu ettiğiniz cinsel yaşama kavuşun.

Sebzeler

Erkeklerde sebze ve meyve ağırlıklı olan beslenme programlarının libidoyu arttırdığı biliniyor. Kereviz, kuşkonmaz, avokado ya da acı kırmızı biber libidoyu arttırmada son derece etkili sebzeler. Kereviz vücuda androsteron sağlaması açısından mükemmel yiyecekler arasında sayılıyor. Bu hormon kokulu bir hormon. Terle birlikte açığa çıkıp kadınların çekiciliğini arttırarak erkeklerdeki libidoyu yükseltiyor. Avokado ise bol miktarda folik asit içeriyor. Folik asit proteinlerin yakılmasına yardımcı yani daha fazla enerji sağlıyor. Bunun yanında B6 vitamini içeriyor yani erkeklik hormonunun salgılanmasını tetikliyor. Kuşkonmaz E vitamini açısından zengin bir besin. E vitamini ise libidoyu doğal yollardan arttırıcı seks vitamini olarak biliniyor. Acı kırmızı biber ise içerdiği kapsaisin sayesinde cinsel yaşamı harekete geçiriyor. Kapsaisin endorfin salgılanmasını sağlıyor ve beyine iyi hissetme mesajları gidiyor. Ayrıca kapsaisin sayesinde sinirler daha hassas oluyor ve kalp atışları hızlanıyor. Lahana turşusu ise yapılan bir araştırmaya göre libidoyu arttırdığı gerekçesiyle İngiltere’de yasaklanmış. 

Meyveler

İncir, muz gibi meyveler libidoyu arttırmada büyük etkiye sahip. Muz içindeki bromelain enzimi sayesinde libidoyu arttırıyor. Ayrıca içerdiği B vitamini sayesinde enerji seviyenizi de yükseltmede etkili. Potasyum ve riboflavin seks hormonu üretimi konusunda epey önemli. İncir ise aminoasitler açısından zengin. Bu aminoasitler libidoyu ve dayanıklılığı arttırmada etkililer.

Baharat ve bitkiler

Baharat ve bitkiler libidoyu arttırmada son derece etkililer. Çok az yan etkileri var ve bu yan etkilerin sağlığa neredeyse hiç etkisi yok. Kore ginsengi cinsel aktivite öncesinde alındığında ereksiyon süresini ve testosteron seviyesini arttırıyor. Tarçının da genital bölgelerdeki kan akışını arttırdığı biliniyor. Reyhan da kan dolaşımını arttıran bitkilerden ayrıca kokusu da hem kadınlar hem de erkekler için doğal afrodizyak. Vanilya kokusu da libidoyu arttırıcı etkiye sahip. Kakule aromasından dolayı çoğu kültürde güçlü bir afrodizyak olarak biliniyor. İktidarsızlık tedavisinde ve belli bölgelere kan akışını arttırmak konusunda etkili olarak kullanılabilir.

Fındık ve çekirdekler

Kuruyemişlerin cinsel dürtüyü attırmadaki etkisi göz ardı edilemez. Özellikle kabak çekirdeği çinko bakımından zengin olması ve erkeklerde testosteron üretimini arttırması açısından dikkat çekici. Kabak çekirdeği bunlara ek olarak omega 3 yağ asitleri de içeriyor ve omega 3 cinsel sağlıkta önemli bir role sahip. Badem libidoyu arttıran başka önemli bir besin. Seks hormonlarının salgılanmasını sağlıyor.

Yenmezse olmaz yiyecekler

Herkes istiridyenin libidoyu arttırdığını biliyordur. Bu kadar kişi yanılıyor olamaz. İstiridye içerdiği çinko sayesinde cinsel dürtüleri harekete geçiriyor. Çikolata da endorfin salgılanmasını tetiklemesinden dolayı doğal bir libido arttırıcı. Ayrıca karbonhidratlar, yağlar ve alkol libidonuzu arttırmak istiyorsanız uzak durmanız gerekenler listesinde. Karbonhidratlar damarların duvarlarını kalınlaştırıyor yani genital organlara kan akışını yavaşlatıyor. Yağlar ise testosteron seviyesinin düşmesine neden oluyor. Alkol ise birçok erkeğin bildiği gibi cinsel olarak uyarılmayı geciktiriyor.