Erkekler seksle ilgili neleri yanlış biliyor?

Seks içgüdüdür. Yakınlaşmanın yoludur. Doğanın kanunudur. ‘Bilmeyecek ne var, yıllardır yapıyoruz’ demeden önce bir kez daha düşünün. Tecrübe iyidir ama her zaman doğruyu söylemez. İşte erkeklerin seks hakkında doğru sandığı 6 yanlış.

“Bir kadını nasıl memnun edeceğimi iyi bilirim.”

Erkekler bir kadında işe yarayan taktiği her kadına genellemeye meraklıdır. Ama unuttukları bir şey var. Her kadın kendine özgü. Zevk kesinlikle bireysel ve epey karmaşık bir konu.

Kadınların anatomisi bile birbirinden farklı. Birinin sevdiği bir hareketi diğeri çok rahatsız edici bulabilir. Erkekler seksi her kadında yeniden keşfetmeli. Çünkü eski numaralar ters tepebilir.

İşte size doğru bildiğiniz bir yanlış daha. Her kadın aynı pozisyondan hoşlanmaz. Bir kadının bir pozisyonu sevmesi için binlerce neden var. Her pozisyonun da kendine özgü etkileri var. Bu hem onun anatomisi hem de sizin penisinizin şekline ve boyutuna bağlı değişiyor. Daha önce hiç denemediğiniz ya da zevk almadığınız bir pozisyon yeni eşinizle favori pozisyonunuz haline gelebilir.

“Seks hakkında konuşmayalım.”

Erkekler seks hakkında konuşmamanın iyi olacağını düşünür. Alakası yok. Uzmanlara göre cinsel problemler yaşayan çiftler sorunlarını birbirleriyle konuşmaktan çekiniyor. Çünkü sözcükler utandırıcı ya da ayıp geliyor. Konuşma cesareti gösterenler de vajina ya da penis gibi tıbbi terimleri tercih ediyor. Oysa seks konuşmamak düşündüğünüzün tersine hiç de rahat değil. Doğru ve açık sözcüklerle konuşursanız ikiniz de çok daha iyi hissedeceksiniz. Eşinize seksle ilgili açıkça ‘Neyi seviyorsun?’ diye sorabilirsiniz.

“Seks ayrı ilişkimiz ayrı.”

Yanlış. Uzmanlar seks sırasında tüm ilişkinizi ortaya koyduğunuzu söylüyor. Eşinizle olan ilişkiniz sekse yansıyor. Siz onu ne kadar güvende hissettirirseniz o da seks sırasında kendini size o kadar açıyor.

Ayrıca erkekler zamanlama konusunda da berbat. Kadınlar gün içerisinde ne istediklerine dair birçok ipucu verir. Ama erkeklerin ipuçlarını yakalaması çoğu zaman zor oluyor. Oysa onun doğru zamanlarını yakalayarak daha iyi bir cinsel yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

“Hadi, hemen Orgazm olalım.”

Erkekler seksi görev gibi algılayıp ereksiyon, ön sevişme, cinsel ilişki gibi aşamalara bölüyorlar. Bunların hepsi tek hedef için: orgazm. Oysa uzmanlara göre uyarılan tek yer cinsel organlar değil. Bedenin tümü sevişmeden etkileniyor. Örneğin kadınlar meme uçlarından çok fazla tahrik oluyorlar.

Bazı erkekler eşleri orgazm olmadığında üzülüyor. Bazılarıysa bunu sorun etmiyor. Ancak bir kadının orgazm olamamasının sonucu hep aynı: daha az cinsel istek. Bazense erkekler sadece iki tarafın da orgazm olmasına odaklanıyor. Ama bir kadının seksten beklediği tek şey orgazm değil. Sekse sevginizi ve tüm bedeninizi katmalısınız. 

“Kadın anatomisini iyi bilirim.”

Erkeklerin hepsi klitorisin yerini biliyor. Ama bilmedikleri şey orada çok daha fazlasının olduğu.

Klitorisin çoğu içeride. Üst kısımda gördüğünüz salgı bezleri buz dağının sadece görünen yüzü. Asıl kısım içerde. Kadınların çoğu salgı bezine doğrudan dokunulmasını sevmez; çünkü hoş bir etki yaratmaz. Onun yerine içerideki kısmı bulmak çok daha fazla zevk veriyor. Bazılarıysa klitorisle birlikte vajinanın diğer kısımlarına da dokunulmasından hoşlanıyor.

Klitoris seks için çok önemli. Çünkü çoğu kadın klitoral orgazm oluyor. Bazılarıysa vajinal orgazmın yanında klitoral orgazma da gerek duyuyor.

“Tecrübe başarı getirir.”

Erkeklerin çoğu konu seks olunca kendilerini arkadaşlarıyla kıyaslar. Daha fazla seks daha iyi cinsel yaşam anlamına gelmesin. Sekste iyi olmanın yolu daha fazla seks yapmaktan ya da evli olmaktan geçmiyor. Örneğin çok sık seks yapıp çoğunda doyuma ulaşamayan çiftler var.

Kıyaslamayı genellikle bekar erkekler, çoluk çocuk sahibi olup artık eskisi kadar genç hissetmeyenler yapıyor. Emin olun iyi seksin sıklıkla hiç alakası yok. Siz yeter ki doğru adımları atın.