Erkek Aldatırsa Neler Yapar?

İhanet, ilişkilerdeki güveni yıkar ve genellikle kadınlar, aldatmanın bariz işaretlerini belirlemek için çaba gösterirler. Eşinizin sizi aldattığını keşfetmek yıkıcıdır, fakat sadakatsiz davrandığını kabul etmek sizin için henüz erkendir. Bir süre sonra ilişkiyi kurtarmak için yapıcı hareket eder veya onu terk etmeye karar verirsiniz. Sadakatsizliğin belirgin olan bazı işaretleri hakkında bilgi sahibi olmanız, sizi gelecekte yaşanabilecek acıdan koruyabilir. Çünkü sadakatsizlik öncesinde belli davranış kalıplarını tanımak mümkün olabilir. Aldatma konusunda evrensel bir liste yoktur, çünkü bazı erkekler bunları ustalıkla saklayabilirler. Fakat yine de ihanet eden birçok erkek, aldattığına dair önemli işaretler verebilir ve bazı dikkatsizlikler yapabilir.

Telefon ve Bilgisayar Kullanımı

Teknoloji, evlilik dışı ilişki yaşayanların bunu gizlemelerini mümkün hale getirmiştir. Erkekler genellikle kadınlarla çevrim içi olarak internette karşılaşıp, bunu izleyen dönemlerde bu şekilde ilişkilerini sürdürürler. İşe gidecek olmasına rağmen erkeğin gece geç saatlere kadar bilgisayar başında zaman harcaması ve gecenin bir yarısı bilgisayar kullanmak üzere kalkması, eşinden bir şeyler saklıyor olmasının potansiyel işaretleridir. Telefonu sahiplenmek, nereye giderse gitsin telefonu da yanında götürmek, eşinin yanında telefonlara cevap verememek, saklanan bir şeyler olduğunun göstergesi olabilir. Faturaları her zaman sizin ödemenize rağmen, son faturaların eşiniz tarafından ödenmek üzere alınmaya başlandıysa endişelenmekte haklısınız. Bilgisayar ve telefon erkeklerin bu tarz ilişkilerini kolaylaştırmasına rağmen, gizli yaptıkları şeylerin yakalanmasına sebep olabilecek araçlardır.  Aldatma izlerini gizlemek için onun bazı kasıtlı girişimlerini tespit etmek zor değildir; bilgisayar ve cep telefonundaki yeni arama kısmında veya metin mesajı kısmındaki silinmiş bir tarama geçmişi kaydı, aldatıcı davranışların göstergeleridir.

Davranış Değişimleri

Aldatma işaretleri göze çarpmayabilir, ancak eşinizin sadakatsizliği konusunda bir duygu varsa içgüdülerinizi takip edebilirsiniz çünkü muhtemelen haklısınızdır. Erkeklerin alışılmış olan bazı davranışları vardır ve siz eşiniz için normal olan davranışları bilirsiniz. Gün boyunca yaptığı telefon görüşmeleri değişiklikleri tanımlayın (artabilir, azalabilir). Aniden, sizin gün boyu nerede olduğunuz konusunda bir ilgiye sahip olabilir ve “arkadaşları” ile her zamankinden daha fazla dışarı çıkmaya başlayabilir. Aldatan erkek yaptığı şeyin farkındadır ve suçluluk duygusundan dolayı, davranışları hakkında basit bir soru sorduğunuzda savunmacı ve kızgın bir şekilde karşılık verebilir.

Fiziksel ve Duygusal Değişiklikler

Gizli ilişki yaşayan erkeğin fiziksel görünümünde değişiklikler gözlenebilir. Örneğin şimdiye kadar hiç egzersiz aleti kullanmamış veya salatayla beslenmemiş bir erkek, birden bire fiziksel görünüm ve tüketilen gıdalar hakkında çok bilinçli olmaya, yeni kıyafetler almaya, parfüm sıkmaya ve saç modelini değiştirmeye başlayabilir. Kıyafetleri kadın parfümü, alkol veya sigara kokabilir veya bütün gün çalıştıktan sora eve duştan yeni çıkmış gibi gelebilir. Agresif, tedirgin ve size karşı suçlayıcı olabilir. Bu duygular, yatak odasına da taşınabilir ve ilişkinizde köklü değişikliklere neden olabilir. Seks yapmaktan kaçınabilir veya duygusal bağlılıktan uzak ve çok yüzeysel davranır. Bunun tam tersi de olabilir, yani cinsel davranışları daha baskıcı hale gelebilir ve onun için karakteristik, alışıldık olmayan ölçüde cinsel talebi artabilir.