En Önemli Güzellik İpuçları Listesi

Kendinizi güzel hissetmeniz özgüveniniz üzerinde önemli bir etki yapar. Bu durum sosyal etkileşiminizi, iş performansınızı ve tüm sağlığınızı etkiler. Güzelliğinizi korumanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını veriyoruz. Bu güzellik ipuçlarını her gün uygulamanız içten ve dıştan sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Mikro Dermabrazyon Yüz Bakımını Yaptırın

Yüzünüzü mikro dermabrazyon bakımı ile gençleştirin. Bu uygulamayı profesyonel güzellik uzmanına yaptırabilirsiniz ya da kendi kendinize bir mikro dermabrazyon kiti ile uygulama yapabilirsiniz. Mikro dermabrazyon cildinize masaj yapan küçük mikro kristallerden oluşur. Bu şekilde, ölü deri gevşer ve cildin sağlıklı görünmesini sağlayan kolajen miktarı artar. Mikro dermabrazyon haftada en fazla bir kez yapılmalıdır.

Buhar Banyosu ve Cildin Ovalanması

Buhar odaları, vücuttaki toksinlerin terleme yolu ile atılmasını sağlar. Gözenekleriniz, terin dışarı atılması için aşırı derecede açılır. Böylelikle cildin yüzeyi temizlenir. Bir buhar odasında 15 dakika oturun. Buhar banyosunun öncesinde bol miktarda su tüketin ve yanınızda bir şişe su getirin. Duş alın ve baştan ayağa her yerinizi ovalayın.

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak için

Saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak 6–8 haftada bir saçlarınızın uçlarından kestirin. Saçlarınızın nemlenmesi için en azından hafta bir kez saçlarınıza yoğun nemlendirici bakım yapın. Yoğun nemlendirici ürünler yerine evinizde bulunan zeytinyağı gibi malzemeleri de kullanabilirsiniz. 

Manikür Yaptırın

Bir güzellik uzmanına manikür yaptırın. Çok pahalıysa, kendi kendinize evde profesyonel ekipmanlara benzeyen ürünlerle manikür yapın. Tırnaklarınızı kesin. Uçlarını düzeltmek için tırnaklarınızı törpüleyin. Tırnaklarınızı 10 dakika suyun içinde bekletin, kütiküllerinizi geri çekmek için kütikül çubuğu kullanın. Tırnaklarınızı en sevdiğiniz renge boyayın ya da renksiz tırnak cilası ile manikürünüzü tamamlayın. 

İçinizi de Sağlıklı Tutun

Vücudun susuz kalmaması için her gün bol miktarda su için. freebeautytips.org a göre su, sağlıklı bir dış görünüşe sahip olmak için önemlidir. Susuzluğu önlemek için egzersiz yapmadan önce su içmiş olduğunuzdan emin olun. Bol miktarda sebze ve meyve tüketin, kullandığınız şeker miktarını azaltın. Her gün en azından 30 dakika egzersiz yapın. 30 dakikalık bir yürüyüş yapabilirsiniz. Her gece en azından 8 saat uyuyarak vücudunuzun kendisini onarmasını sağlayın. 

Cildinizi Güneşten Koruyun

Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için 15+ koruma faktörlü güneş kremi kullanın. Cildinizin her gün güneşe maruz kalan herhangi bir kısmına güneş kremi sürün. Deniz ya da havuzda kullandığınız güneş kremlerine ek olarak, tüm vücudunuza günlük olarak güneş kremi uygulayın.