Elin Nordegren

Elin Maria Pernilla Nordegren Woods
Elin Maria Pernilla Nordegren Woods
HakkındaElin Maria Pernilla Nordegren Woods
(01-01-1980)01-01-1980 (yaşı 39)
Stockholm, İsveç
İkametMiami, Florida, ABD
MeslekModel
Aktif Yıllar2000-
BurcuKova
EşiTiger Woods (2004–2010)
Boyu180 cm
Kilosu57 kg

Elin Nordegren 1 Ocak 1980’de İsveç – Stockholm’de dünyaya gelmiştir. Florida Winter Park’daki Rollins College’dan Psikoloji alanında mezun olan ünlü model, aynı zamanda Üstün Başarı Ödülü’nü de almıştır.
Akıllı ve aktif olan uzun yıllar futbol oynayan Elin Nordegren, 1997’de babasıyla birlikte Berlin’de yaşamak için onun yanına gitmiştir. Kısa süre sonra İsveç’e geri dönen ünlü model, fotoğrafçı Bingo Rimer tarafından keşfedilmiş, 2000’de bir İsveç dergisinin kapağında bikini giyerek yer almıştır. Elin Nordegren’in model olma konusunda büyük bir hevesi olmadığı için çocuk psikolojisi alanında eğitim almak için Lund Üniversitesine girmiştir.
Üniversitesinin ilk yılında Stockholm’de popüler bir giyim mağazasında çalışan ünlü model, İsveçli profesyonel golper Jesper Parnevik’in eşi Mia Parnevik ile mağazada denk gelmiş, Parnevik onu dört çocuğu için dadı olarak çalışmak üzere tutmuştur. Bunun üzerine ise Elin Nordegren 2001’de Florida’ya taşınmıştır.

Elin Nordegren Kişisel Hayatı

Elin Nordegren 2004 yılında tüm zamanların en başarılı golfçüsü olan Tiger Woods ile evlenmiş, çift 2010 yılında sansasyon yaratan aldatma iddialarıyla evliliklerine son vermişlerdir. Ünlü modelin bu evlilikten 2 çocuğu vardır.
Boşanmanın ardından 2012’de İsveç buz hokeyi oyuncusu Doug Murray ile beraberlik yaşayan ünlü modelin bu ilişkisi uzun sürmemiş birkaç ay sonra ayrılmışlardır.