El Falı Nasıl Bakılır ?

El falı, kökenleri Hindistan’a dayanan ortalama 3.000 yıllık bir gelenektir. Bir çok kültürde el falının insanın kaderini belirlediği gibi inanışlar vardır. Bu fal çeşidi, ellerimizin şeklini, avuç içerisinde yer alan çizgilerle birlikte yorumlayarak kaderimiz ve hayatımıza dair bilgiler verir. Avucumuzda yer alan çizgiler, parmaklar hatta tırnaklar bile kader ipuçlarımız hakkında yol gösterir. Tüm bunları bilmek, farkında olup, çok daha güçlü olmamızı sağlar. Bu sayede gücümüze daha doğru yön verebilir ve hem madden hem de manen farklı hayat yaşayabiliriz.

El Falı Nedir ? Nerden Çıkmıştır ?

İnsanoğlu binlerce yıldır, geleceği hakkında daha çok şey bilmek için uğraşıyor. Belki de bunun temelinde hayat enerjimizi, doğru kanallara kanalize etme çabası yatıyor. Herkesin gelecekten beklentisi farklı. Bu beklentilerin gerçek olup olmayacağı ise herkes için önemli. Bu beklentilere dair ipuçlarının ise avucumuzda saklı olduğu fikri bir çok insanı kendine çekiyor. Bundan ötürü de el falını, kaderimizi yorumlama, analiz etmedeki yardımcılarından bir olarak görüyorlar.

El falı nasıl bakılır ?

El falı nasıl bakılır ?

Eller, kişi hakkında pek çok bilgiyi barındırır. Hoşlandığımız şeyler, ilişkiler, davranışlar ve tepkiler gibi bir çok şey, aslında düşüncelerimizin yansıması niteliğinde olan ellerimize yansıyor. İhtiyacımız olan tek şey bu ipuçlarını çözmeyi öğrenmek.

El falı, güçlü ve zayıf yanlarımızı veya iyi ve kötü olduğumuz şeylerin özetini çıkartmaya yarayan etkin bir araç aslında. Kendinizi tanımada, güçlü ya da zayıf yönlerin analizinde ve daha bir çok konuda yardımcı olabilir. Güçlü ve güçsüz yanlarını tanıyan kişi de, hayatına yön verirken tüm bunları göz önünde bulundurabilir.

El Falı İçin Sağ El Mi Sol El Mi ?

El falı nasıl bakılır ? Sorusunun cevabı çok eski çağlara uzanır. Eskiden, gizli bir bilim olarak sınıflandırılan el falı, günümüzde pek çok kişinin ilgisini çekmeye devam etmekte ve uygulanmaktadır. Ortaya çıktığı dönemlerde, ellere de farklı anlamlar yüklenmekte, yorumlamalar bu doğrultuda yapılmaktaydı. Sol elin, maneviyata, sağ elin de maddiyata ait olduğu düşünülüyordu. El falının genelde sol el üzerinden okunmasının temelinde de bu yatar. Hem sol elin ruhsal yanı yansıttığı için hem de kalbe daha yakın olduğu için, okumalar sol el üzerinden yapılır.

Avuç İçi Nasıl Okunur ?

Öncelikle el tipleri bize ilk ipuçlarını verir. Bu fiziksel yapıların karşılığı olan belirli metafizik kodlamalar vardır. Bu kodlamalar, kahve falıyla da benzerlikler gösterir. Su; uzun parmaklar ve dikdörtgen şeklinde avuç ile, hava; uzun parmaklar ve kare şeklindeki avuç ile, toprak; kısa parmaklar ve kare şeklindeki avuç ile, ateş ise; kısa parmaklar ve dikdörtgen şeklindeki el tipleriyle konumlandırılır. Bu kodlamalardan yola çıkarak da hayat çizgisi, akıl çizgisi, kalp çizgisi gibi temel çizgiler okunur.

Orta parmak ise kaderi temsil eder ve avuç içerisindeki çizgiyle birleşir. Fal bakmasını bilen biri için, kader çizgisinin resmidir bu. İşaret parmağı, maddiyatı, baş parmak da kişinin irade ve cesaretini temsil eder. Yüzük parmağı, talihi temsil eder. Serçe parmak ise, bilim ve ticari geleceği temsi eder. İşte tüm bunlara bakıp, tablonun  tamamını okuyabilen biri, gelecek hakkında da yorumlarda bulunabilir.

Kişiye göre, bu yorumlamalara ek, birtakım başka okumalar da söz konusu olabilir. Bu yorumlamalar ve çizgiler üzerinden kesin bir hükme varabilmek için, parmakların uzunlukları da bu konular arasında önemli bir nokta. İşaret parmağı yüzük parmağını geçiyorsa, pozitif değerler ve para, o kişi için önemli demek. Şayet yüzük parmağı işaret parmağını geçiyorsa, kişi için para ikinci planda, sağlam karakter, gurur birinci sırada olarak yorumlamak mümkündür.