Egzersiz mi aşk meşk mi daha iyi?

Kilo vermenin en iyi yolu aşk meşk. Fena da kalori yakmıyor. Peki egzersiz mi aşk meşk mi daha iyi?

Pes etmek yok. Güle oynaya kilo verme yöntemini açıklıyoruz: Aşk hayatınızı canlandırın! Nasıl olacak derseniz mantık basit. Egzersiz daha iyi görünmenin kesin yolu. Fizksel performansa katkısı büyük. Sağladığı enerji ve dayanıklılık da cabası.

Egzersizin sağlıklı yaşam için önemi biliniyor ama başka şeyler de var. Yeni araştırmaların sonucu açık: Fiziksel hareketsizlik ve cinsel isteksizlik doğru orantılı gidiyor. Özetle, ne kadar egzersiz yaparsanız aşk yaşantınız o kadar renkleniyor. Başka türlü söyleyelim: Aşk spor yapmanın en eğlenceli yolu.

5 dakika seks 7 kalori yakıyor. Artık kendinize göre hesaplayın. Bu süreyi arttırmak için birkaç öneri:

Kardiyo gücü: İki tarafı da mutlu edecek Tempo için kardiyo dayanıklılık gerekli. Kalbiniz sağlam olacak ki tutkuyla atabilsin. Dayanıklılığı arttıracak sporlara yönelmeyi düşünebilirsiniz.

Haftada 3 – 4 kere koşu, yüzme, bisiklete binme gibi kalp atışlarını hızlandıracak sporlar yaparsanız zamanı gelince siz de partnerinizin kalp atışlarını dilediğiniz süre yüksek tutabilirsiniz.

Kaslar:  O sıra normal zamanlarda asla girmeyeceğiniz şekillere girebilirsiniz. E tabi bunun için de kas gücü gerekiyor. Peki ne yapmak lazım?

Canım bir saniye, bu böyle olmaz, yarın her yerim ağrır mı diyeceksiniz? Tabii ki hayır. Kasları çalıştırmak lazım. Yeni başlayacaksanız haftada 3 – 4 gün hafif ağırlıkla çalışabilirsiniz. Küçük setlerle başlayıp zamanla arttırabilirsiniz.

Hiç deneyiminiz yoksa (veya ağırlıkla çalışmanızı sakıncalı kılan sağlık sorunlarınız varsa) doktora danışmayı unutmayın. Egzersiz uzmanından yardım alın. Bilinçsizce spor (ve tabii seks) yarardan çok zarar getirebilir.

Esneklik:  Esnekliği arttırmak önemli. Bazı pozisyonlar bunu gerektirebilir. Yeterince esnek değilseniz  olaydan uzaklaşabilir, konsantrasyonu yitirebilirsiniz. 

Her şeyi rezil etmemek için kasları esnetin. Isıtın. Esneyin. Yoksa gece boyu tek başına TV karşısında esneyeceksiniz.

Hani haftada 3 – 4 gün düzenli kardiyo çalışıp ağırlık kaldıracaksınız ya. Egzersiz bitiminde esnetebildiğiniz kadar esnetin.

Yoga da olur. Deneyin görün.