Doktora Soru Sor

Doktora soru sormak online Doktor siteleri ile artık çok kolay! Eğer hastaneye gidecek vaktiniz yok veya mali durumunuz el vermiyorsa internetten bir doktora soru sorabilirsiniz. CevapSepeti.com ve benzeri bir çok platformda doktorlara merak ettiğiniz konularda hakkında danışabilirsiniz.

Nasıl Bir Hizmet Sunuluyor?

CevapSepeti.com dışındaki hemen hemen bütün doktor sitelerinde doktora soru sormak bedavadır. Tabi bu durumun yarattığı artılar ve eksiler var. Özellikle sorduğunuz soruya verilen cevaplar bedava sitelerde genellikle günler sonra gelebiliyor ya da bazen hiç gelmiyor. Bunun en temel nedenleri, doktorların meslekleri gereği iş yoğunluklarının fazla olması ve interneti aktif olarak kullanmamalarıdır. Özellikle bazı doktorlar branşları gereği gün içinde sürekli ameliyatlarda olabiliyor ve bu yüzden gelen sorulara akşamları ancak cevap verebiliyorlar.

Bedava soru sorulabilen sitelerdeki en büyük problemlerden bir tanesi de üye olan doktorun gerçekten de doktor olup olmadığının kontrolünün yapılmamasıdır. Bir kişi internetteki herhangi bir doktorun resmini kullanarak bu sitelere üye olabilir ve soruları cevaplıyabilir. Bunun ciddi sakıncaları ve tehlikeleri vardır.

Ücretsiz siteler arasında sadece Doktorsitesi.com bu konuda profesyonel bir hizmet vermektedir. CevapSepeti.com olarak kendileri rakibimiz olmasına karşın verdikleri hizmet konusunda kendilerini takdir ediyoruz. Doktorsitesi.com dışındaki ücretsiz hiçbir online soru cevap platformunun doktorların kimliğini kontrol ettiğine inanmıyoruz.

Doktora Soru Sorarken Beklentiniz Ne Olmalı?

Öncelikle doktorun sizi tedavi edeceğini beklemeyin, bu tür taahütlerde bulunan doktorlardan uzak durun. İnternet üzerinden tedavi yapılamaz, kanunen de yasaktır. Bunu bir online danışmanlık hizmeti olarak görmenizde yarar var.

Örneğin, bir doktor sizin laboratuar sonucunuzu yorumladı ve hastalığınızla ilgili bir teşhis koydu. Siz de bu durumdan emin olamadınız ve sonuçlarınızı başka bir doktora göstermek istediniz. Eminiz bu durumda başınıza daha önce gelmiştir. Online veya offline olarak başka bir doktorun fikrini almakta bir sakınca yoktur. Asıl sakıncalı olan durum doktorun sizi online olarak iyileştirebileceğini taahüt etmesi veya ilaç satmaya yöneltmesidir. Bu tür aktivitelere giren doktorlar CevapSepeti.com’da görev yapamaz.

Soru Nasıl Sorabilirim?

Cevapsepeti.com’da üye olarak sorulara cevap veren doktorlara soru sormak için buraya basabiliriniz ve karşınıza gelen listeden probleminizle ilişkili branşda göre yapan bir uzmanımıza danışabilirsiniz. Elinizde dijital ortamda resim, MR veya laboratuar sonuçları var ise, bunları da soruyla beraber göndermenizi tavsiye ederiz.