Doğal Makyaj Yapma Teknikleri ve Sırları

Pek çok erkek kadınlarda Doğal makyajı beğeniyor. Aynı zamanda kadınların bir kısmı da koyu makyajlar ya da belirgin makyajlar değil doğal tonlarda yapılmış ve kişiyi doğal gösteren makyajlar yapmayı tercih etmektedir. Siz de doğal bir görünüm veren makyaj yapmak istiyorsanız buna uygun teknikler deneyerek istediğiniz gibi görünebilirsiniz. Seçimlerinize bağlı olarak değişecek olan doğallık anlayışınızı istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. Güzelliğinizi ön plana çıkararak hem doğal hem de  çok güzel ve etkileyici görünebilirsiniz. Bu o kadar da zor değil. Sadece bazı püf noktalarını iyi biliyor olmanız yeterli olacaktır.

Doğal Makyaj Yapma Teknikleri

Doğal bir makyaj için yapmanız gereken en önemli şey temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmaktır. Doğallık temizlikten geçtiği için ne kadar ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilde sahipseniz makyajınız da o kadar doğal görünecektir. Cildinizi temiz tutmak için pek çok dermatolojik ürün kullanabilir ve düzenli temizlikler yaparak güzel ve temiz bir cilde sahip olabilir, aynı zamanda da çok doğal ve bakımlı görünebilirsiniz.

Temizlediğiniz cildinize nemlendirici kullanmak da makyajın önemli tekniklerinden biridir. Nemlendirici kullanarak cildinizdeki parlamaları ve yapacağınız makyajın daha doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Fondöten kullanacaksanız mutlaka ten renginizden bir ton açık olanını tercih etmeli ve yüzünüze aydınlık bir ifade vermelisiniz.  Pudra kullanmayı seviyorsanız da yüzünüzün her bölgesine eşit olarak dağıtacağınız açık tonlarda bir pudra kullanmalısınız ve pudrayı mutlaka bir fırça yardımı ile sürmeli ve yaymalısınız.

Gözlere Dikkat

Doğal makyajda ön plana çıkarmanız gereken bölgelerin ilki elbette gözledir. Etkileyici, güzel ve doğal bir göz makyajı istiyorsanız özellikle açık tonlarda farlar kullanmalısınız. Açık farlar içinde açık kahveler ya da bej tonları size uygun olabilir aynı zamanda pembe tonlarını da kullanabilirsiniz. Göz farından sonra gözlerinizi mutlaka bir eye liner vasıtası ile belirgin hale getirmeli ve ön plana çıkarmalısınız. Kirpikleriniz kıvrık değilse o zaman kirpik kıvırma makası da kullanabilirsiniz. Bu a gözlerinize doğal bir görünüm sağlayacak önemli bir püf noktasıdır. Kahve tonlarında bir rimel kullanabilir ya da siyak rimel de kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz renklerin hepsinin yüzünüze ve size yumuşak bir hava vermesini sağlamalısınız. Jel rimeller kullanabilir ve renkli rimelle üzerinden bir geçiş yapabilir daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Doğal makyaj yapanların pek çoğu genellikle allık kullanırlar allık kullanımında en çok şeftali tonları tercih edilir. Aynı zamanda pembe tonları da doğal bir görünüm veren allıklar arasındadır. Elmacık kemiklerine sürmeniz gereken allığı büyük bir fırça ile uygulamak eşit dağılmasına ve daha doğal görünmenize yardımcı olacaktır.  Yanaklarınız dışında çene ve boyun bölgenize de aynı allık uygulamasını yapmanız yerinde olacaktır.

Doğal Tonlarda Ruj Kullanın

Ruj kullanmak da doğallığın en önemli unsurudur. Pek çok kişi parlatıcı kullanarak bu durumu geçiştirmektedir. Açık tonlarda kullanılan parlatıcılar özellikle dudakları dolgun kişiler için doğal bir görünüme neden olmaktadır. Pembe tonlarında rujlar da doğal görünüm yakalamanıza neden olabilir. Açık pembe dışında isterseniz çok açık turuncu tonları da yine doğal makyaj için uygun bir tercih olacaktır. Dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız o zaman da mutlaka hafif tonlarda ya da şeffaf parlatıcıları kullanabilirsiniz.

Doğal makyaj yapmayı seviyorsanız özellikle dikkat emeniz gereken şey giysilerinize uygun tonları seçmek olacaktır. Çok solgun bir makyaj yaparak doğal görünmeyeceğinizi de aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca cildinizde renk tonları varsa bunları da mutlaka uygun bir kapatıcı ile saklamalı veya dengelemelisiniz. Kullanacağınız her makyaj ürününü de doğal olanlarından tercih etmeniz önemli bir konudur.