Diş Beyazlatma Ücretleri Ne Kadar ?

Diş Beyazlatma ücretleri dişçiden dişçiye büyük farklılıklar göstermektedir. Diş beyazlatma ücretleri ve önerilen tedavileri bu makalemizde paylaşıyoruz.

Diş beyazlatma dişlerin lekelerden arındırıldığı ve doğal rengine kavuşturulduğu operasyonlara verilen addır. Bu operasyonlar sayesinde dişlerinizin daha beyaz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Ücretleri Neye Göre Belirleniyor ?

Herkes tarafından bilindiği gibi bir klinik ne kadar popüler ise tedavinin ücreti de o kadar yüksek olacaktır. Eğer iyi bir diş hekimi kliniğinde en modern diş beyazlatma tekniklerini kullanıyorsa, doğal olarak ücreti de daha pahalı olacaktır. Ücretler aynı zamanda ofis-içi operasyon ya da evde kullanılan temizleme kitleri tercihinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Lazer yöntemi ile diş beyazlatma çok daha çabuk sonuç verdiği için evde kullanılan diş beyazlatma setlerinden daha pahalıdır. Ücretler hangi tedavi yöntemini kullanmak istediğinize bağlıdır. Aynı zamanda hangi miktarda diş beyazlatıcıya ihtiyacınız olduğu da diş beyazlatmanın maliyetini değiştirecektir.

Örneğin, dişleriniz son derece sarıysa, onları beyazlatmanın bedeli çok daha az sarı olan dişlerin beyazlatma bedelinden daha fazla olacaktır. Bunun nedeni ister diş hekimi kliğinde ister ev içerisinde kullanılan diş beyazlatıcılarla yapılsın dişlerinizi beyazlatmak için daha fazla seansa ihtiyaç duyacak olmanızdır.

Evde Diş Beyazlatma Mı Daha İyi Yoksa Profesyonel Diş Beyazlatma Mı ?

Eğer çok basit bir diş beyazlatma tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız, 50-250 TL civarında bir fiyata eczanelerden diş beyazlatıcı bantlar satın alabilirsiniz. Diş temizleyici bantlar, diş macunları, jeller ve gargarların hepsi çevrenizdeki eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilebilir. Ancak, yapacakları etkinin çok fazla olmayacağı bilinmelidir. Bu tür ürünlerin diş beyazlatma tedavisinden ziyade dişlerin bakımında kullanılması çok daha büyük bir etki yapacaktır.

Diş Beyazlatma Ücretleri

Diş Beyazlatma Ücretleri

Eğer bir diş beyazlatma seti satın almayı düşünüyorsanız ve eczanelerde reçetesiz olarak satılan ürünlerden daha etkili bir ürün olmasını istiyorsanız diş hekiminiz size ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve biraz daha pahalıya gelecek bir set hazırlayabilir. Bu setleri kullanan insanlar genellikle sonuçlardan memnundurlar. Diş hekiminizin size özel hazırlayacağı setlerin fiyatları tam olarak belirli olmamakla birlikte genellikle 200 TL ile 600 TL arasında değiştikleri düşünülmektedir.

Ancak en etkili diş beyazlatma yöntemi diş hekiminiz tarafında klinikte uygulanan olacaktır. Diş hekimleri diş ağartmadan lazer tedavisine pek çok farklı yöntem kullanarak dişleri beyazlatmaktadırlar. Diş hekimlerinin kullandığı solüsyon eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilenlerden çok daha yoğundur ve yalnızca bir diş hekimi ya da eğitimli bir teknisyen tarafından uygulanabilir. Eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilen diş beyazlatma solüsyonlarını önceden kullanmış olanlar bu karışımların diş etlerinde nasıl bir etki yapacağını daha iyi bilmektedirler. Bu tedavi yöntemleri çok daha pahalıdır ve hangi tedavi yöntemini seçtiğinize bağlı olarak 400 TL ile 1200 TL arası bir ücret ödemeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Ancak profesyonel diş tedavilerinin dişler üzerindeki etkisi anında farkedilebilecektir.

Diş Beyazlatma Fiyatları Ne Civarda ?

Diş beyazlatma ücretleri genellikle 700 TL ile 3000 TL arasında değişir. Her bir prosedür için fiyatlar ayrı ayrı aşağıdaki gibidir:

  • Lazer ile diş beyazlatma: 400 TL ile 1200 TL arası
  • Jeller ile diş beyazlatma: 200 TL ile 600 TL arası
  • Diş ağartma yöntemi ile diş beyazlatma: 600 TL den daha fazla

Diş beyazlatma kozmetik dişçilik olarak sınıflandırıldığı için herhangi bir kurum tarafından karşılanmaz. Başka bir deyişle diş beyazlatma medikal bir gereklilikten ziyade sizin tercihinizde olan bir operasyondur.

Dişleri Ağartma Mı Daha İyi Yoksa Diş Beyazlatma Mı ?

Amerikan Yiyecek ve İlaç Yönetiminin yapmış olduğu araştırmalara göre, “dişleri ağartma” yalnızca dişlerin doğal renginin üzerine beyazlatma yapıldığı durumlar için kullanılır. Bu sadece beyazlatıcı içeren ürünler için geçerlidir – tipik olarak hidrojen peroksit ya da karbamit peroksit.
“Diş beyazlatma” ise diş yüzeyinin kirlerden ve lekelerden temizlenerek kendi rengine dönüştürüldüğü işlemler için kullanılır. Bu nedenle, dişlerinizi temizleyen herhangi bir ürün (diş macunu ya da gargara) diş beyazlatıcı olarak sınıflandırılır

Diş Beyazlatma Ne Kadar Süre Etkili ?

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma yöntemleri 2-3 yıl boyunca ve bazı hastalar için bu süreden de daha fazla etkili olmaktadır. Eğer sürekli olarak diş bakımınızı yapar ve sık sık kontrollere giderseniz etkiler çok daha uzun süre devam edebilir. Bunu sağlayabilmek için yılda 1 kere bakım seansları yaptırmanız gerekecektir.