COLDEKS 20 KAPSÜL

ATC: R05X

BARKODU: 8699525150165

FİYATI: 4,78TL

ETKEN MADDE: Paracetamol, combinations – parasetamol kombinasyo

ÜRETİCİ: DEVA HOLDING

Analjezik antipiretik parasetamolün antigripal kombinasyonları. Doz içerdiği parasetamole göre ayarlanmalı.Prospektüs Formülü: Her kapsül Parasetamol 325 mg Fenilefrin HCl 5 mg Klorfeniramin maleat 1 mg Noskapin 10 mg ihtiva eder. Farmakolojik Özellikleri: COLDEKS Kapsül çeşitli etken maddelerin analjezik, antipiretik, öksürük kesici ve antihistaminik tesirlerinin birleştiği, üst solunum yolu enfeksiyonları, grip ve soğuk algınlığına bağlı ve alerjik kaynaklı öksürüklerin tedavisinde kullanılmak üzere hazırlanmış bir müstahzardır. Parasetamol: Analjezik ve antipiretik etkiye sahip olan Parasetamol; salisilatların gastrointestinal rahatsızlıklara ve alerjik reaksiyonlara yol açtığı vakalarda da güvenle kullanılabilen; grip esnasında görülen adale ve mafsal ağrılarının yanı sıra ateş ve baş ağrısını gideren bir maddedir. Noskapin: Öksürük merkezini inhibe ederek tesir gösteren Noskapin etkin bir öksürük kesicidir.

Klorfeniramin maleat: Antihistaminik etkilidir. Fenilefrin hidroklorür: Dekonjestan etkilidir. Endikasyonları: COLDEKS Kapsül # Grip ve soğuk algınlıklarında, # Soğuk algınlığına bağlı veya alerjik kaynaklı öksürüklerde, # Korizada, # Rinitte # Sinüzitte, # Baş ağrısı ve adale ağrılarında kullanılır. Kullanım Şekli ve Dozu: Erişkinlere; Günde 3 defa 1-2 kapsül verilir. 6-12 yaş arasındaki çocuklara; Günde 3 defa 1 kapsül verilir.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

20 kapsüllük blister ambalajlarda. UYARI: Bu bilgiler sağlık profesyonelleri için hazırlanmış prospektüs özetidir. İlaç kullanılmadan önce prospektüs mutlaka okunmalıdır.