Cinsel isteği azaltan besinler

Eşler arasında cinsel uyumsuzluk büyük problemlere yol açabiliyor. Cinsel isteğiniz çok fazlaysa bunu değiştirmenin yolu da yiyeceklerden geçiyor. Bakalım cinsel isteği azaltan besinler neler.

Cinsel hayat ilişkilerin temelinde. İlişkileriyse çok fazla etkileyen iki sorun var: libido düşüklüğü ve libidonun fazla yüksek olması.  Eşler aralarındaki libido uyumsuzluğunu çözemeyince soluğu doktorlarda alıyor. Ama evde uygulayacağınız bazı yöntemlerle bu uyumsuzluğu yenmeniz mümkün. Örneğin libidonuz fazla yüksekse ve eşinizle bu konuda sorunlar yaşamaya başladıysanız şimdi önereceğimiz yiyecekler sayesinde libidonuzu dengede tutabilirsiniz. Ama unutmayın, libidonuz düşükse bu yiyecekler size hiç uygun değil, uzak durmalısınız.

Karbonhidrat ve yağlar

Karbonhidratlar ve yağlar çok ağır besinler. Hatta uzmanlar damar sertleşmesine ve damar tıkanıklığına neden olduklarını söylüyor. Damarların duvarları yağlar yüzünden kaplanıyor, elastikliğini kaybediyor, kan dolaşımı azalıyor, kalp vücudun diğer yerlerine kan pompalamakta zorlanıyor. Bunun adı damar tıkanıklığı. Cinsel güçle ne ilgisi var diye merak edebilirsiniz. Cinsel organlardaki kan dolaşımı çok önemli. Çünkü kan dolaşımı sayesinde cinsel istek artıyor. Cinsel organları cinsel aktiviteye hazırlamak ve heyecanı uyandırmak için bölgede aşırı kan dolaşımı gerekli. Siz de yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerle beslendiğinizde cinsel güç ve cinsel istek otomatikman azalıyor. 

Kızarmış yiyecekler

Her zaman sağlıklı beslenmeniz gerektiği altın kural. Ama cinsel isteğinizin biraz düşmesini istediğiniz günlerde kızarmış yiyecekleri deneyebilirsiniz. Kızarmış yiyeceklerin içinde bulunan yağlar erkeklik hormonu olan testosteron seviyesini düşürüyor. 

Alkol

Yağlar, ağır yemekler bir yana alkol de başlı başına bir cinsel istek azaltıcı. Yani alkol içince daha iyi bir cinsel deneyim yaşayacağınız efsanesi sadece bir efsaneden ibaret. Evet, alkol alınca daha farklı bir cinsel deneyim yaşıyorsunuz. Çünkü çekingenlik gibi duygular alkolün etkisiyle azalıyor ama cinsel isteğiniz de düşüyor. Çünkü cinsel organlardaki hassasiyet azalıyor. Cinsel isteğinizi düşürmek istiyorsanız bir miktar alkol iyi gelebilir ama cinsel isteğiniz zaten düşükse böyle içecekleri denemeyin.

İlaçlar

Libidoyu sadece yiyecekler düşürür sanmayın. Libidoyu düşürme konusunda uzman olan ilaçlar da var. Çok iyi bildiğimiz ve sıklıkla kullandığımız birçok ilaç doğurganlık üzerinde olumsuz bir etkiye sahip ve cinsel gücü de azaltıyor. En bilinenlerine bakalım: antidepresanlar, tansiyon ilaçları, ülser ilaçları ve diyüretikler. Ama uyaralım, doktorunuzun izni olmadan böyle ilaçları kullanmamalısınız.

Cinsel istek konusunda eşinizle uyumsuzluk yaşıyorsanız yorum olarak soru sorabilir, durumunuza özel tavsiyeler alabilirsiniz.