Cinsel isteği arttırmanın yolları

Cinsel hayatınız monotonlaştı mı? Seksten hatta hayattan zevk alamıyor musunuz? Üzülmeyin çözüm yediklerinizde olabilir. Bakalım cinsel isteği arttırmanın yolları neler.

Yatak odanızı canlandırmak ya da cinsel hayatınıza eskiden olduğu gibi hareket kazandırmak için birçok yol var. Bu yollardan biri yiyeceklerden geçiyor. Koku ve tat alma duyularınız ne istediğiniz ve ne hissettiğinizle yakından alakalı. Bu yüzden bu iki duyuya hitap eden yiyecekler isteklerinizi ve hislerinizi direkt olarak etkiliyor. Bazı yiyecekler bu konuda özel bir yere sahip. Seks hormonlarının seviyesini ve kalp atış hızını etkiliyor. Böylece cinsel isteğiniz de artmaya başlıyor. Şimdi gelin bu yiyeceklere daha yakından bakalım.

İstiridye

İstiridye en meşhur afrodizyaklardan. 18. yüzyılın ünlü aşığı Casanova’nın her gün kahvaltıda istiridye yediği bilinen bir gerçek. Tabi istiridyenin güçlü bir afrodizyak olduğunun kanıtı sadece Casanova değil. 2009 yılında yapılan bir araştırma istiridyenin içeriğindeki çinko sayesinde özellikle erkeklerde cinsel gücü arttırdığını ortaya çıkardı. Araştırma sonuçlarına göre pişmemiş istiridye D – aspartik ve N – metil – aspartat adlı aminoasitleri bol miktarda içeriyor. Fareler üzerinde yapılan deneylerde bu aminoasitlerin etkisi denenmiş. Erkek farelerde seks hormonunun, dişilerde ise progesteron hormonunun üretiminin arttığı gözlenmiş. Bilin bakalım bu hormonların ortak işlevleri ne: cinsel isteği arttırmak.

Acı kırmızı biber

Acı kırmızı biberin içinde bulunan kapsaisin çinkodan sorumlu. Yani ekstra lezzet versin diye yemeklerinize eklediğiniz acı kırmızı biber aslında kalp atışlarınızın hızlanmasını ve endorfin salgılanmasını arttırıyor. Böylece doğal olarak havalara yükselmeniz an meselesi haline geliyor. Bunca etkiden sonra cinsel isteğinizi arttırmaya da yarayacaklarını duyduğunuza şaşırmazsınız diye tahmin ediyoruz.

Çikolata

Günümüzde birçok kişi çikolatanın cinsel isteği arttırdığını biliyor. Bunun başlıca nedeni içerdiği feniletilamin isimli kimyasal. Bu kimyasal ruh halinizi düzeltip sonu sevişmeye varabilen heyecanlanma sağlıyor. Ancak yayınlanan bir makaleye göre 59 kilo olan bir kadın cinsel isteğini arttırmak için 11 kilo çikolata yemeli. Bu makaleye göre çikolatayı afrodizyak olarak kullanmak çok da mantıklı görünmüyor. Biliyorsunuz cinsel isteği arttıran birçok yiyecek var. Şansınızı başkalarında deneyebilirsiniz. Ayrıca konu ile ilgili kafanıza takılanları uzmanlarımıza da danışabilirsiniz.