Cinsel isteği arttırıcı yiyecekler

Cinsel istek her zaman aynı değil. Bazen düşüşe geçebiliyor. Çözümse yiyeceklerde. Peki cinsel isteği arttırıcı yiyecekler neler? Afrodizyak etkisiyaratan yiyecekler, ilaçlar, koca karı ilaçları dediğimiz karışımlar mitolojiden beri hayatımızda. Eski zamanlardan beri libidoyu arttırmak için denenmeyen yol kalmamış.

Bazıları efsane olurken bazıları gerçekten de işe yaramış, cinsel isteği arttırmış. Günümüzdeyse her şey bizim için çok daha kolay. Uzmanlar araştırıyor, deneyler yapıyor, doğruyu buluyor, bize de sadece uygulamak düşüyor. İşte uzmanların araştırmaları sonucu buldukları cinsel istek arttıran yiyecekler.

Meyveler

Cinsel isteği arttırıcı yiyecekler denince akla ilk meyveler gelmeli çünkü cinsel istek üzerinde büyük etkileri var. Örneğin avokado özellikle erkeklerde cinsel isteği arttırmak konusunda epey etkili. Çünkü içerisinde bol miktarda folik asit var. Folik asit cinsel uyarılma ve enerjiyi arttırıyor. Ayrıca içindeki B6 vitamini de hormonların salgılanma seviyesini arttırıyor. Uzmanlara göre meyveler genel olarak kan dolaşımını düzenlediği için cinsel isteğin artmasına yardım ediyor. Örneğin çilek de bir cinsel istek arttırıcı. Bromelayin içeren muz ve ananas da öyle. Bromelayinin özelliği hem cinsel isteği geri getirmek hem de ereksiyon sorunlarını çözmek. İncirin etkisiyse amino asit sayesinde oluyor. 

Sebzeler

Kereviz seveniniz var mı? Şimdi seveceksiniz. Çünkü kereviz cinsel isteği arttırıcı yiyeceklerin başında geliyor. Kereviz andosteron isimli bir hormon içeriyor ve bu hormon cinsel istekle yakından bağlantılı. Cinsel istek arttırıcı diğer bir sebze de kuşkonmaz. Kuşkonmazın içindeki E vitamini cinselliği belirleyen hormonlarla aynı şekilde davranıyor ve cinsel isteği arttırıyor. 

Deniz ürünleri

Cinsel isteği arttırmaya yarayan maddelerden iki tanesi de çinko ve omega – 3 yağ asitleri. Bu ikisinin bir arada bulunduğu yiyeceklerse deniz ürünleri. Hatta cinsel isteği arttırmasıyla bilinen en ünlü yiyecek istiridye. Ringa balığı ve somon da aynı etkide. Bu yiyecekler seks hormonlarında artış olmasını sağlıyor ve cinsel isteğiniz otomatikman geri geliyor. 

Diğer yiyecekler

Kuru yemişler, özellikle de badem çinko ve E vitamini bakımından çok zengin. Ayrıca kuru yemişlerin neredeyse hepsi seks hormonlarının salgılanmasına yardımcı olan yağ asitleri içeriyor. Cinsel isteği arttıran diğer bir yiyecek de kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan yumurta. Çünkü o da B6 vitamini içeriyor. Uzmanlara göre sarımsak da cinsel organlardaki kan akışını hızlandırdığı için cinsel isteği arttırıyor. Cinsel isteği arttıran diğer bir yiyecek de çikolata. İçerdiği feniletilamin sayesinde cinsel istek ve enerji artıyor. 

Cinsel isteksizlik ve iktidarsızlıkla ilgili sorularınızı uzman yorum olarak sorabilir, durumunuza özel tavsiyeler alabilirsiniz.