Cinsel güç nasıl artar?

Ergenlikte başlayıp, yetişkinlikte devam eden cinsel isteğin diğer adı libido. Libido zamana bağlı olarak fiziksel ya da psikolojik nedenlerden dolayı düşebilir. Libidonun düşmesinin de tahmin edersiniz ki ilişki üzerindeki etkisi büyük. Cinsel isteğinizi arttırmanın yollarını arıyorsanız ya da en azından yer çekimine yenik düşmesin diye uğraşıyorsanız beslenme programınıza birkaç yiyecek ekleyerek, bunların son derece işe yaradığını gözlemleyebilirsiniz.

Çinko

Pişmemiş istiridye cinsel isteği epey arttıran yiyeceklerden. Bol miktarda çinko ve dopamin olarak anılan besinlerden içeriyor. Sözü uzatmadan erkeklere gelelim; istiridyede bulunan çinko testosteron hormonunun üretimini arttırıyor. Testosteron erkeklerde seks hormonu olarak biliniyor. Seks hormonu olmanın yanında kasların güçlü olmasını, enerjinin ve ruh halinin dengelenmesini sağlıyor. Kabak çekirdeği de içerdiği bol miktarda çinko sayesinde cinsel gücü arttırıcı etkiye sahip.

Kereviz

Kereviz bol miktarda su içeren bir sebze. Ayrıca içerdiği kalori miktarından daha fazlasının yakılmasını sağlıyor bu yüzden eksi kalorili bir yiyecek. Bu güzelliğin yanında bir de adrosteron adında bir madde içeriyor ki bu da bir kadının kereviz yemiş bir erkeğin ter kokusunu duyduğunda tahrik olmasına neden oluyor.

Sarımsak

Sarımsak birçok yemekte tat katmak amacıyla kullanılıyor. Sarımsak cinsel yaşamınıza da biraz olsun tat katabilir. Sarımsakta bulunan allisin sayesinde cinsel güç artabilir. Cinsel organların uyarılması için yeterli miktarda kan akışı gerekli. Allisin dediğimiz madde ise kan akışını arttırıyor. Böylece cinsel istek de artmış oluyor.

Avokado

Avokado doymamış yağ oranı yüksek meyvelerden. Bunun yanında folik asit, B6 ve potasyum açısından da zengin. Bütün bu besinler birleşip enerji seviyesini arttırmaya ve seks hormonlarının salgılanmasını tetiklemeye yarıyor. Üstelik cinsiyet ayrımı yapmadan; hem kadınlarda hem de erkeklerde.

İncir

İncir cinsel istek arttırıcı aminoasitler içeriyor. İncir sadece cinsel gücü arttırmakla kalmıyor dayanıklılığı da arttırıyor.

Yumurta

Stres libidonun yani cinsel isteğin düşmesi için başlıca nedenlerden. Yumurta ise B5 ve B6 vitaminleri açısından epey zengin olan besinlerden. Bu vitaminler de stres seviyesini düşürmeye yardımcı. Stresi düşürmekle kalmayıp hormon seviyelerini dengeliyorlar ve cinsel gücü daha da yukarılara taşıyorlar.

Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi ve öneriler için yorum yazın.