Cinsel Arkadaşlık Siteleri Hakkında

Cinsel arkadaşlık siteleri internetin en popüler para tuzaklarıdır. Genellikle erkeklerin ilgisini çeken bu sitelerden çok fazla bir beklentiniz olmasın ama bir işe yaramıyor demek de yanlış olur. Cinsel arkadaşlık siteleri hakkında bilgi verirken bu piyasanın en büyük sitelerinden bir tanesi olan Adultfriendfinder.com’un (AFF) hikayesinden biraz bahsedelim.

AFF, 1996 senesinde Andrew Conru tarafından kuruldu. Site cinsel içerikli olduğu için başlarda yatırım bulmak da zorluk çekti.  Bir çok arkadaşlık sitesinde olduğu gibi paralı üyelik modeli üzerinden çalışan AFF, 2007 yılında Penthouse Media Group tarafından 500 milyon dolara satın alındı. Penthouse’un ilgi göstermesinin en büyük nedeni siteye para ödeyen erkek sayısının ciddi anlamda fazla olmasıydı. Yani AFF satılabilirliği kolay olan bir hizmet vermeye başarmıştı.

Arkadaşlık sitesi

AFF’deki kadın/erkek oranın doğruluğu hakkında yıllardır tartışmalar sürüyor. Yapılan araştırmalara göre yıllar önce üye olmuş kişilerin sitede online gibi gösterildiği doğrulanmıştır. Ayrıca sahte bir çok profilin olduğu ve bu profillerin profesyonel modeller olduğu da biliniyor. AFF kullanan üyelerinin bir bölümü de fahişelik yapmaktadır. 

AFF gibi cinsel arkadaşlık siteleri erkek psikolojisinin üzerine oynar. Erkekler bu tarz sitelerden rahatça bir bayan bulabileceğine inanırlar. Bedava üyelikle başlayan süreç, genellikle bir bayanın erkeğe mesaj atmasıyla devam eder. Fakat cevap verebilmek için üye olmak gerekir. Üyelik fiyatları özellikle yüksek tutulur ve erkekler de gerçekten bir şey olacağına inanarak para ödemeyi kabul ederler. Sitenin sahipleri sahte profillerden mesajlar göndererek erkeklerin ilgisini çekmeye ve üyeliği devam ettirmeye uğraşırlar. 

Cinsel arkadaşlık sitelerine üye olurken başınıza neler gelebileceğini biliyorsunuz. Bu tür sitelerde gerçek bayan sayısı yok denecek kadar azdır veya gerçek olanlar pek ilginizi çekmeyecektir. Paranızı kaptırmadan önce bir defa daha düşünün.