Chrissy Teigen

Chrissy Teigen
Chrissy Teigen
HakkındaChrissy Teigen
(30-11-1985)30-11-1985 (yaşı 34)
Delta, Utah, ABD
İkametLos Angeles, Kaliforniya, ABD
MeslekManken
Aktif Yıllar2010-
BurcuYay

Chrissy Teigen 30 Kasım 1985’te Utah – Delta’da dünyaya gelmiştir. Ailesi, çocukluk yıllarında Hawaii, Idaho ve Snohomish da dahil olmak üzere farklı yerlerde ikamet etti ve sonunda Huntington Beach, California’ya yerleşti.
Teigen’in eğlence dünyasındaki profesyonel yolculuğu, o sırada çalıştığı sörf dükkanında bir fotoğrafçı tarafından gördükten sonra başladı. Teigen, 2004’te IGN Babe oldu ve Temmuz 2007’de uluslararası erkek dergisi Maxim’in takvim kapağını süsledi.
Modellik yaparken MTV, FUSE / MSG ve ‘E!’ Gibi kanallarla televizyon dünyasına giren Chrissy Teigen, American reality TV dizisi America’s Next Top Model’de yer aldı. Ocak 2015’te Amerikan romantik komedi TV dizisi The Mindy Project’te misafir oyuncu olarak yer alan ünlü yıldız, bu arada bir model olarak başarılı olmaya devam etti. 2010’da Sports Illustrated Swimsuit Issue dergisinde kapak olan güzel model, ayrıca, Glamour, İtalyan Vogue, Galore ve Esquire gibi diğer dergilerde de yer aldı.
Uluslararası model yönetim firması IMG Modelleri tarafından temsil edilen Teigen, Nike, XOXO, Gillette, Rock and Republic, UGG Australia gibi pek çok tanınmış şirket ve marka için kampanyalar yürüttü ve çeşitli kampanyalar için gönüllü olarak çalışarak farkındalık yaratmak için uğraştı.
Tutkulu bir aşçı olan Teigen, sodelushious.com adlı blogunda mutfağa dair ne varsa paylaşmaktan zevk almaktadır. MTV2’nin yemek şovu olan Snack-Off programına da katılan sevilen model, 23 Şubat 2016’da Cravings kitabı ile New York Times’ın en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Ayrıca gıda stilisti olarak yaşam tarzı talk showu olan FABLife ile de ilişkisi bulunan sevilen yıldız, sosyal medyada aktif bir kullanıcıdır ve bilgilerini paylaşmayı çok sevmektedir.

Chrissy Teigen Dizileri

Chrissy Teigen’in rol aldığı tüm diziler ve karakter isimleri şu şekildedir;
Inside Amy Schumer (2014) – Chrissy Teigen
The Mindy Project (2015) – Grace
Love Advent (2016) – Chrissy Teigen
Lip Sync Battle (2018) – Co-Host

Chrissy Teigen ve Sosyal Medya

Chrissy Teigen Twitter ve Instagram gibi çeşitli sosyal medya kanallarında aktif olsa da Facebook’ta aktif değildir. Instagram’da 14,3 milyondan fazla ve Twitter’da 7,31 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır.

Chrissy Teigen’in Aldığı Ödüller

Chrissy Teigen 2016’da çıkarmış olduğu Cravings: Recipes for All the Food You Want to Eat yemek kitabıyla Goodreads Choice Awards Best Food & Cookbooks Ödülü’nün 2017’de ise Shorty En İyi Ünlü Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Chrissy Teigen’in Kişisel Hayatı

Chrissy Teigen Amerikalı şarkıcı-söz yazarı John Legend ile evlidir. Çift ilk önce 2007 yılında Stereo müzik videosunda bir araya geldi ve 14 Eylül 2013’te evlendi. Çiftin 2016 yılında doğmuş olan bir kızı vardır.