Büyük Göğüsler Sırt Ağrısı Nedeni

İlerleyen yaş ile birlikte birçok kişi sırt ve bel ağrısı durumundan mustarip olmaktadır. Son dönemde yapılan araştırmalar bayanlarda yaşanan sırt ağrılarına büyük göğüslerinde neden olabildiği yönünde tespitleri açıklanmaktadır.  Bayanların çoğunda yaşanan bu durum bu konuda uzmanların harekete geçmesini de tetiklemektedir.

Tıp adamlarını bu konuyu şöyle ele almaktadır; büyük göğüs sahibi bayanlar gün içinde taşıdıkları bu yük sebebi ile duruş bozukluğu ve buna bağlı olarak sırt ağrısı yaşayabilmektedir. Normal bir insanın boynuna bir ip ile 2 kiloluk bir ağırlık asıldığı zaman, ilerleyen saatlerde duruşundaki bozulmalar dikkati çekecek ve kişi sırt ağrısı yaşadığından şikâyet edecektir. Büyük göğüslü bayanların durumu da tam olarak bu şekilde açıklanmaktadır.

Büyük göğüslü kadınların yaşadığı şikâyetler sadece sırt ağrısı ilke sınırlı değildir. Büyük göğüsler özellikle yaz aylarında sıcaktan kaynaklanan bazı sorunları da yaşanmasına sebep olmaktadır. Kontrol altına tutmakta güçlük yaşanan büyük göğüsler, mide bölgesine ile temas ettiğinde bu bölgede pişik ve tahrişle oluşumuna yol açmaktadır. Ayrıca sütyen içine sıkıştırılan göğüsler sıcak hava ve terden kaynaklanan kötü kokuya sebep olmakta ve bu durum karşısında kadın utanç yaşayabilmektedir.

Büyük Göğüslerden Nasıl Kurtulurum?

Günümüzde her derdin çaresi olduğu gibi büyük göğüs sorunu yaşayan bayanları da bu dertten kurtaracak cerrahi müdahaleler mevcuttur. Sırt ağrısı yaşayan, dış görünüşünden memnun olmayan ve sürekli pişik ve tahriş gibi cilt sorunları ile karşı karşıya gelen bayanlar, artık bu sıkıntılardan kurtuluyor. Günümüzde birçok tıp merkezinde ve estetik operasyon merkezlerinde yapılan göğüs küçültme ameliyatları sayesinde büyük bir yükten kurtulan kadının öz güveni yerine geliyor ve hayatını daha konforlu yaşayabiliyor. Eskiden ayıp sayılan bu durum günümüzde bu tür tabuların yıkılması ile birlikte gayet normal bir uygulama olarak karşılanabiliyor.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Büyük Göğüsler

Göğüs küçültme ameliyatları estetik cerrahi ve plastik cerrahi ekipleri ile birlikte yapılmaktadır. Hastanın konforu ve sağlığı açısından tam teşekküllü bir sağlık kurumunda yapılması daha uygun olan meme küçültme operasyonu, ortalama 2-3 saat sürebilmektedir.

Meme küçültme operasyonu öncesinde hastanın sorunu tam olarak tespit edilir ve hastanın bu yöndeki fikrine önem verilir.  Meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonu aynı anda gerçekleşir, çünkü tek başına meme küçültme operasyonu yeterli olmaz.   Meme dokusundaki fazlalığın alınmasından sonra meme başının orantılı biçimde memeye sabitlenmesi gerekir ki, bu konuda doktorun becerisi oldukça önemlidir.  Alınan fazlalıklardan sonra fazlalık deri meme başından ve koltuk altlarından alınarak olabilecek en doğal görünüm elde edilir. Bu aşamada memenin küçültme ve dikleştirme işlemi tamamlanmış olur.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrasında Beni Neler Bekliyor ?

Göğüs küçültme ameliyatları artık gelişen teknoloji ve buna bağlı uygulamaların desteği ile en az ameliyat izi ve hastanın en kısa süre içinde iyileşmesine olanak sağlanmaktadır.  Kadınların birçoğu bu tür ameliyatlar sonrasında oluşacak ameliyat izlerinden dolayı endişe eder ve bu yüzden ameliyat fikrine sıcak bakmaz. Ancak işinin ehli bir cerrah ile çalışıldığı zaman bu izlerin hiçte fark edilmeyecek boyutta olduğu gözlemlenmiştir. Meme ameliyatlarında iyi Doktor kriterinin belirleyicisi olarak “ameliyat izlerini en doğal görünüme yakın olarak uygulayabilen doktor” olduğu belirtilmektedir. Ameliyat olan bayan bir iki gün içinde hastaneden taburcu olur ve bir hafta içinde günlük hayatına geri dönebilir. Ancak sportif aktivitelerine başlayabilmesi için bir ay gibi bir zaman beklemesi ve sonrasında hareketli hayatına dönmesi daha sağlıklı olur.