Büyük Göğüsler İçin Yemeniz Gereken Yiyecekler

Yazın plajda bikiniden, kışın gece kulübünde dekolteden mahrum kalmaktan sıkıldınız mı? Göğüslerinizin boyutu sizi memnun etmiyor mu? 70 beden sutyen gerçekten çok mu küçük? Göğüsleriniz ergenliğe yeni girmiş, genç kızlığa yeni adım atmış bir kızınki kadar küçük mü? Çevrenizde dolgun ve düzgün göğüslü kadınları dikizlemekten usandınız mı? Üzülmeyin bu soruların cevapları yedikleriniz kadar yakınınızda. Beslenme programınızda yapacağınız ufak değişiklikler ve menüye ekleyeceğiniz birkaç yararlı besinle sahip olmak istediğiniz dolgun ve düzgün göğüsler artık hayal değil.

Bu konuda size yardımcı olmak için canını dişine takan uzmanlar sonunda bir çözümle karşınızda. Öncelikle soruna bir göz atalım.

Gelişmemiş ve yeterli derecede büyümemiş meme dokusunun nedeni hormonsal bozukluklara bağlı. Yani hormonların düzene girmesiyle sorunun içinden çıkmak mümkün görünüyor. Hanımlar tünelin sonundaki ışık göründü. Peki ama nasıl? Cevap çeşitli yiyeceklerle hormonları düzenleyerek ve östrojen takviyesi yaparak. Bu yiyeceklere ek olarak egzersiz ve masaj da göğüs dokularını büyütüp güzelleştirmeye yardımcı. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kadınlık hormonu olan östrojen meme büyütmede etkin yardımcımız.

Hamile kaldıysanız bilirsiniz, hamile kalmadıysanız da ergenlik denilen yoldan geçmişsinizdir. Bu iki dönemin bir ortak özelliği göğüslerin büyümeye başlaması. Tahmin edin bakalım göğüslerin büyümesinde, özellikle de bu dönemlerde, kimin parmağı var? Cevap hormonlar. Yani vücuda östrojen hormonu sağlayan yiyecekler meme büyümesinde de etkili olabilir. Örneğin bitkilerde fitoöstrojen adındaki bir madde bulunur. Bu madde vücudumuzdaki doğal östrojen benzeri moleküllerdir. Aslında fitoöstrojen içeren bitkileri tüketmenin meme büyümesinde etkili olacağı sonucuna varmak bu noktada çok da zor değil.

Nedir Bu Yiyecekler?

Besinlere girmeden önce bilmelisiniz ki meme büyütmenin en kesin ve kalıcı yöntemi Meme büyütme operasyonları yani estetik cerrahi. Özellikle meme dokusunun vücutla orantısız olduğu durumlarda (çok küçük göğüs, hamilelik ve doğum sonrası memelerde deformasyon ve sarkma) meme büyütme estetiği kaçınılmaz ve şart.

Meme dokusunun şekli ve büyüklüğü genetik olarak ve hormonların etkisiyle belirlenir. Yani göğüslerinizin şekli ve büyüklüğü büyük oranda genlerinizde kayıtlı geri kalanı da hormonlarınızın insafına kalmış. Baştan beri beklettiğimiz meme büyümesinde etkili olan besinlerin bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış değil. Yani bu besinleri tükettiğinizde göğüslerinizin şekli ve büyüklüğü hayalini kurduğunuz şekilde olacak diye kesin bir şey yok. Ancak büyük bir ihtimal söz konusu. Bazı yiyecekler de kilo aldırması sayesinde meme dokusunda yağlanmaya neden olabiliyor. Asıl önemlisi sağlıklı olmak. Bildiğiniz gibi sağlıklı bir yaşam için doğadaki her besini tüketip dengeli beslenmeniz şart.

Şimdi başından beri bahsettiğimiz göğüs büyüten besinlere gelelim. Bakalım neymiş bunlar:

•Süt ürünleri ve soya göğüs büyütme konusunda epey etkili. Bunun için bir gün soya sütü diğer gün soya peyniri size yardımcı olacaktır.

•Tavuk da meme büyümesine yardımcı olan besinlerden.

•Keten tohumu ve arpa meme büyümesini sağlar.

•Ay çekirdeği, kabak çekirdeği ve anason tohumları memelerdeki gelişmeyi harekete geçirir.

•Barbunya, karnabahar, brokoli, pancar, salatalık, havuç, domates, mantar, Brüksel lahanası, mercimek, kereviz, yeşil fasulye, soğan, börülce, nohut, bezelye tüketimi vücut kıvrımlarının gelişmesinde etkili olduğu gibi göğüs büyütmede de etkili.

•Elma, kiraz, şeftali, üzüm, kavun, armut gibi meyveler de daha dolgun göğüslere sahip olmanıza yardımcı. Akşam yemeklerinden sonra hazırlayacağınız meyve tabağında bu meyveler mutlaka olsun.

•Tam buğday, kahverengi pirinç, buğday tohumu, fasulye filizi, zeytin, kuru erik ve yulaf ezmesi de meme sağlığı için yararlı olan besinlerden.

Size bir de küçük tarif: çemen otu, rezene, çavdar, karanfil, zencefil ve hintsafranı karışımının az miktarlarda kullanılması da meme büyütmede etkili.

Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi ve tavsiyeler için yorum yazın.