BRONKAR-A 100 ML ŞURUP

ATC: R05X

BARKODU: 8699540570702

FİYATI: 5,54TL

ETKEN MADDE: Pseudoephedrine, combinations – psödoefedrin kombi

ÜRETİCİ: NOBEL ILAC SANAYI

Nazal dekonjestan sempatomimetik psödoefedrinin antigripal kombinasyonları. Doz içindeki psödoefedrin miktarına göre; yetişkinde 4-6 saatte bir 60mg (max 240mg/gün), çocuk 4mg/kg/gün. Kontrendikasyon; hipertansiyon, koroner arter hastalığı, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanım, aşırı duyarlılık.

YAN ETKİLERİ

taşikardi, çarpıntı, baş ağrısı, anksiete, tremor, Aritmi, hipotansiyon.Prospektüs FORMÜL: Bir ölçek (5 ml) Bronkar Şurup etken madde olarak 2 mg Klorfeniramin Maleat, 30 mg Psödoefedrin HCl içerir.

ENDİKASYONLAR

Üst solunum yolu enfeksiyonları, nezle, sinüzit veya allerjik rinite bağlı burun akıntısı, hapşırma ve nazal konjesyon gibi şikayetlerin geçici olarak giderilmesi için kullanılır.

Bronkar şurup, aynı zamanda nazal pasajların temizlenmesine yardım eder; şişen membranları büzer; sinüslerin başlangıç ve pasajlarını dekonjeste eder; sinüs drenajını kolaylaştırır ve sinüs basıncını hafifletir. KONTR

ENDİKASYONLAR

Epilepsi, ciddi hipertansiyon, ciddi koroner arter hastalığı olanlarda ve MAO inhibitörü ilaç tedavisi gören hastalarda kullanılmamalıdır. İLAÇ ETKİLEŞMELERİ ve DİĞER ETKİLEŞİMLER: Psödoefedrin içeren ilaçlar, monoamin oksidaz (MAO) inhibitörleri ile tedavi edilen hastalara verilmemelidir. Çünkü, hipertansif kriz gelişimi söz konusu olabilir.

UYARILAR

2 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı uygun değildir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

· 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 kez 1-2 ölçek (5-10 ml). · 6-12 yaş arası çocuklarda günde 3-4 kez 1/2-1 ölçek (2,5-5 ml), 24 saat içinde en fazla 4 ölçek uygulanabilir. · 2-6 yaş arası çocuklarda günde 3-4 kez 1/2 ölçek (2,5 ml), 24 saat içinde en fazla 2 ölçek uygulanabilir.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

Bronkar Şurup: 100 ml’lik bal renkli cam şişelerde, 5 ml’lik ölçek ile birlikte.