Boyun tutulması İçin Castor Oil

Boyun tutulması hiç de eğlenceli değildir. Vücudun üst kısmının hareketi kısıtlıdır, omuzlara yayılan bir ağrı vardır, boyun kaslarınız ve sırt kaslarınız gerilir. Boyun tutulması veya boyun ağrısı, bir baş veya boyun yaralanması sonucu meydana geldiyse, tutukluğu hafifletmek için alternatif yöntemleri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Ancak, yanlış pozisyonda uyumaktan veya spor salonunda çok efor sarf etmekten dolayı meydana geldiyse, sıcak castor oil tedavisinin bazı faydaları olabilir.

Castor Oil 

“Gale Alternatif Tıp Ansiklopedisi” ‘ne göre, hint bitkisinin ya da Ricinus communis’in parlak çekirdeklerinden elde edilen castor oil’in sağlık alanında kullanımı, eski Mısır’a kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Hint yağı bitki çekirdeklerinin öldürücü bir zehir olan risin içermesine rağmen, bundan ekstrakte edilen castor oil bunları içermez. Kabızlık için ve bağırsakları bozuk gıdalardan temizlemek için bir çare olarak yüzyıllar boyu kullanılan castor oil, günümüzde sağlık gıda mağazaları ve marketlerden kolaylıkla temin edilebilir.

Castor Oil Tedavilerinin Geçmişi

William A. McGarey, M.D adlı yazarın kitabında belirttiğine göre, kas ve organ rahatsızlıkları için castor oil ile yapılan harici tedaviler, nispeten yenidir. Dr. McGarey, castor oil tedavilerinin geçmişi hakkında altıncı his sahibi ve trans halinde iken tıbbi tedaviyi iddia eden Edgar Cayce tarafından tavsiye edildiği gibi araştırmalar yapmıştır. 

McGarey iyi bir buluş üzerinde olduğuna inanarak, topikal castor oil kullanarak Cayce’nin önerileri takip eden yüzlerce hastanın anekdot sonuçlarını derlemiştir ve kitabında bu bilgileri derlemek için araştırmaları kullanmıştır.

Tedavi Süreci

McGarey’e göre tutulmuş veya dokununca ağrı veren boğaz kaslarını yumuşatmak için castor oil kullanmanın en doğru yolu bir castor oil paketi yapmaktır. Bu da, yaklaşık 16 santim, dörde katlanmış kare yünlü pazen kumaş parçası kullanılmasını gerektirir. McGarey, okurlarına, castor oil’in iyice ısıtılması talimatını vermektedir, fakat sıcak olmaması gerekmektedir, dörde katlanmış pazen castor oil ‘e batırılarak sonrasında hafifçe sıkılır. Daha sonra bu kumaş hastanın tutulmuş bölgesi üzerine yerleştirilir, bunun üzerine de, castor oil’in kıyafetleri veya mobilyaları kirletmesini engellemek için plastik kaplama yerleştirilir. Son olarak da, hastayı rahatsız etmeyecek şekilde, sıcak tutması için plastik kaplamanın üzeri bir havlu ile sarılır.

Bir saat sonra, hasta paketi çıkarıp, ileride kullanmak üzere saklar ve uygulama yapılan bölgedeki yoğun yağı, karbonat ve sıcak su kombinasyonu ile yıkar. İstenirse, hasta, günlük olarak bir saat boyunca tedaviyi tekrarlayabilir.

Değerlendirmeler

Castor oil paketi sıcaklığıyla boynu üzerinde yatıştırıcı ve rahatlatıcı olabilmesine rağmen, bu amaç için castor oil’in yararlarını teyit eden tıbbi çalışmalar yoktur. Kitabında, Dr. McGarey Cayce’nin, doğanın tüm şifasının içerisinden gelen titreşimlerin değişimleridir” sözlerine değinmektedir. Dr. McGarey, castor oil paketlerinin başarısını, yaralı veya hasta kas ve organlar içindeki titreşimi yükseltme yeteneklerine ve sağlıklı bir titreşim ile uyum içinde onları tedavi etmesine bağlamaktadır.