Black Hat SEO teknikleri hakkında

Black Hat SEO teknikleri genellikle etik sayılmayan tekniklerin web sayfalarını arama sonuçlarında yükseltmek için kullanılmasıdır. Bir çok Black Hat SEO tekniği eskiden arama motorları açısından bir sorun teşkil etmezken, günümüzde direk kara listeye girme nedenleri olarak gösterilmektedir. Bu teknikler genellikle kullanıcıyı kandırmaya yönelik ve site trafiğini arttırmak için yapıldığından ötürü ne arama motorlarının ne de kullanıcıların hoşuna giderler.

Kelime Doldurma (Keyword Stuffing)

Bir çok rezil sitede kullanılan bu yöntem ile belli kelime grupları hedeflenir ve sayfaların içleri bu kelimelerle doldurulur. Bu sayede arama sonuçlarında her bir kelime için çıkmak hedeflenir. Kullanıcıya içerik olarak hiçbir bilgi vermediğinden ötürü arama motorları tarafından kara listeye girme nedenidir.

Görülmeyen Yazılar

Sitenin arka plan rengi ile bir yazının rengini aynı yaptığınız zaman yazı kullanıcıya görünmez fakat arama motoruna görünür. Eskiden çok sık kullanılan bu yöntem sayesinde bir çok web sayfası arama sonuçlarında üst pozisyonlarda çıkabiliyorlardı. Fakat arama motorları için bunları bulmak çok kolay olduğu için artık bu tekniği uygulayan siteler direk kara listeyi girmektedir.

Kandırmaya Yönelik Giriş Sayfaları

Arama motorlarını kandırmak için bazı kelimeleri hedefleyen bir çok sayfa üretip, sonra da bu sayfaları otomatik olarak ana sayfaya yönlendirme işlemine denir. Buradaki amaç arama motorunun indeksindeki sayfa sayısını mümkün olduğunca arttırmaktır ama kullanıcı açısından yine hiç bir yararı yoktur. Şans eseri bu sayfa gelen bir kullanıcı ana sayfaya yönlendirildiğinden ötürü arama motorları için kara liste nedenidir.

Black Hat SEO teknikleri ucuz ve kandırmaya yönelik teknikler olduğu için kısa bir süre yarar sağlarlar ama eninde sonunda arama motorları tarafında fark edilirler. Bu yüzden bu teknikleri uygulamamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.