Bioenerji Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Bioenerji, doğal enerji anlamına gelir. Son yıllarda popüler hale gelmeye başlayan Bioenerji, vücut içerisinde sürekli var olan enerji akımına odaklanıyor. Bioenerji ilkelerine göre, vücut içerisinde sürekli varlığını sürdüren düşük seviyeli enerji akışı vardır ve bu enerji evremle uyum içerisinde. Ayrıca, bedenler arası enerji akışını da mümkün kılan bu yapı sayesinde, evrendeki pek çok maddeye de uygulanabilir. Buna ek olarak, vücudun tamamını bir bütün olarak değerlendirir ve bu enerji akışını düzenleyerek, rahatsızlıkların düzeltilip, vücut direncinin artırılması için kullanılır. Özel tekniklerle, evrende var olan enerji yoğunlaştırılarak, uygulanan kişiye aktarılır. Özet olarak, bir çeşit vücut enerjisi ayarlama biçimi tanımlaması yapmak mümkün.

Bioenerji

Bioenerji

Bioenerji Nedir ?

Günümüz şartlarında, özellikle metropollerde yaşayan insanlar, yüksek dozda Stres, gerginlik, yorgunluk vb. maruz kalmakta. Bu duruma bir de dengesiz beslenme, uykusuzluk, korku, spordan uzak kalma gibi faktörler de eklenince sinir sistemimiz neredeyse çökme aşamasına gelebiliyor. Bu olumsuzlukların en belirgin yansıması da enerji dengemiz üzerinde kendini belli edip, yaşam kalitemizi fazlasıyla düşürüyor. Öncelikle sağlık, yaşam sevinci, hayat enerjisi gibi bir çok konu üzerindeki bu negatif yapıyı düzeltmek için vücudumuzun enerji dengeleriyle oynamak, bunları yeniden düzenlemek gerekiyor.

Bioenerji seansları şeklinde yapılan uygulamalar herhangi bir temas olmadan, doğal yöntemlerle yapılır. Yabancı bir alet, su, ilaç vb. kullanımı kesinlikle yoktur. Bioenerjistler, teknikleri uygularken avuç içlerini bedenin 30-40 cm uzağında gezdirerek, vücudun enerji sistemini düzenlerler. Dışarıdan içeri enerji verir ve içeriden dışarıya enerji alırlar. Bu seanslar herhangi bir temas içermediği gibi, bilinen bir yan etkisi de yoktur. Yani Bioenerji zararlı değildir.

 

Bioenerjinin Faydaları Neler ?

 • Vücudun enerji dengesini düzenler.
 • Ağrıların tedavisinde etkili.
 • Psikoloji üzerinde olumlu etkileri var.
 • Kan dolaşımını düzenleyip, metobolizmayı hızlandırır.
 • Vücut direncini artırır.

Çakralar Ne İşe Yarar ?

 • Kök çakra:Temelde, üreme organıyla bağlı olan bu çakra, omurun sonundan başlar ve bacak arasından yere doğru akar. Bağlantılı olduğu element toprak olduğu için rengi de kırmızıdır. Bu çakra temelde, hayat enerjisi, yaşam sevgisi, güven gibi kriterleri içerir.
 • Mide çakrası: Karnın alt kısmında yer alır ve sarı renklidir. Su elementiyle bağlantısı vardır. Yaşanılan değişimlere kolay adapte olabilme, cinsellikten doyum alma gibi konuları şekillendirir.
 • Kalp çakrası: Bu çakra, dokunma, hissetme gibi duyuları kontrol ediyor. Maneviyat olarak da ağırlıkla duyguları kontrol eder. Sevgi, empati kurma, sağduyulu olma konuları üzerine odaklanır. İlişkilendirilen element havadır. Bu çakrada herhangi bir problem olursa, ağırlıklı olarak sevgi, barış, sağduyu vb. duygularda problemler yaşanır.
 • Gırtlak çakrası: Parlak lacivert renkte olur. Bu çakra sayesinde sosyalleşmek ve yaratıcılığı ortaya koymak mümkün olur. Sanatsal faaliyetler de ağırlıklı olarak bu çakra üzerinden şekillenir.
 • Alın çakrası: Mavi renk ile ifade edilen bu çakra, iki kaşın arasında yer alır. Bilinirlik oranı bakımından, en fazla bilinen çakradır. Ağırlıklı olarak, hayal gücü, altıncı his gibi konuları yönetip, şekillendirmeye yarar. Üzerine en fazla yoğunlaşılan çakra olarak bilinir.
 • Tepe çakrası: Son çakra ise kafanın tepe, ortasında yer alır. Mor renkli ve şeffaftır. Bigelikle bağlantılı olmasının yanı sıra, beş duyunun aldılayamadığı zamanlarda devreye girip, olayları algılamaya ve anlamlandırmaya yarar.

Bioenerji uygulamaları, uzak doğu ve Orta Asya’da yüzyıllardan beri bilinen ve uygulanan bir sistem. O bölgede yaşayan insanlar, sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarının arkasında hayat enerjisini yönetebilmeleri yatıyor. Bioenerji, bütün canlılarda olduğu iddia edilen bir güç ve bundaki başarınızı ise bu gücü nasıl kontrol ettiğiniz belirliyor. Bu konuda yapılacak en doğru şey ise eğitiminden emin olunan bir Bioenerji uzmanına başvurarak konu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve uzun yaşamın sırrı niteliğinde olan hayat enerjisini kontrol etmeyi öğrenmek.