Balayı Odaları Nasıl Seçilir?

Balayı odaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Düğün yapmak zor ve yorucu bir iştir. Yeni eşinizle geçireceğiniz ilk tatilinizi doğal olarak güzel bir balayı odası ve yeri seçerek başlamak istersiniz. Fakat otellerin balayı odaları ve paketleri için biçtikleri fiyatlar astronomik olabilir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken konuları kısaca inceleyelim.

Yer Seçimi

Öncelikle balayınızı geçirmek istediğiniz yerleri nişanlınızla konuşarak belirlemeniz gerekli. Gitmek istediğiniz ülkeleri belirlemek ve balayı tatilinizi nasıl geçirmek istediğinizle ilişkilidir. Örneğin, Maldivler, Bali veya Meksika gibi lokasyonlar genelde sakin bir balayı tatili geçirmek isteyen çiftler için uygundur. Bu tür yerlerde güzel bir balayı odası tutmak çok önemlidir çünkü zamanınız büyük bir bölümünü odanızda geçirebilirsiniz. Avrupa ve Amerika gibi yerlere gitmeyi ve sürekli gezmeyi planlıyorsanız, balayı odanıza astronomik fiyatlar ödemek pek mantıklı olmayabilir. Özellikle Avrupa’da romantik lokasyonlarda bulunan otellerin balayı odaları fiyatlarının çok pahalı olduğunu unutmayın.

Balayı Odası

Balayı Paketleri

Balayınızın özel olmasını istersiniz ve bunun farkında oteller de güzel balayı paketleri sunarlar. Bu paketler balayı odanıza şampanya servisi, odanızın güllerle süslenmesi, spa ve masaj gibi hizmetler içerebilir. Bu paketlere ek olarak havalimanından otele servis hizmeti, uçak bileti ve geziler dahil olabilir. Burada önemli olan paketlerin ne tür hizmetler içerdiğini iyi anlamak ve biçilen fiyatın ne kadar gerçekçi olduğunu ölçebilmektedir. Belki böyle bir paket almak yerine balayı odanızı, ulaşımınızı ve turları kendiniz ayarlasanız, tatiliniz çok daha az maliyetli olacaktır.

Balayı Odalarının Normal Odalardan Bir Farkı Var Mı?

Bir çok otelin balayı odası şaşalı olarak gözükse de normal bir odadan aslında pek farkı yoktur. Odaların daha büyük ve daha süslü olması başlangıçta sizi büyüleyebilir ama 1-2 gün içeresinde bu etki kaybolur. Bu yüzden otelin kendisi ve lokasyonu odadan daha ön planda tutulmalıdır. 

Bir çok bayan balayı tatili için Maldiveler’in çok romantik olduğunu düşünür ama bu ülkedeki otellerin Türkiye’de otellere kıyasla çok daha zayıf ve kalitesiz olduğunu bilmez. İşin kötü tarafı otel odasından çıktıktan sonra yapacak pek bir şey de yoktur. Kadınlar doğal olarak romantik bir tatil geçirmek isterler ama balayı odasının romantizme çok da etkisi yoktur. Asıl etkiyi yaratan otelin kendisi ve lokasyondur. Açık konuşmak gerekirse Bodrum’da balayı yapmak bir çok romantik sandığınız ülkeye göre daha güzel ve daha az maliyetlidir. Ülkemizdeki otellerin yurtdışındaki bir çok otele göre daha kaliteli olduğunu unutmayın. Balayı otelleri için Gezlong’u ziyaret etmenizi öneririm.