Astral Seyahat Tehlikeleri Nelerdir ?

Astral seyahat tehlikeleri olan bir teknik değildir. Şimdiye kadar astral seyahatin tehlikelerini gösteren yönde ortaya çıkmış bir veri yok. Bununla birlikte unutmamak gerekir ki Parapsikoloji çatısı altında kabul edilip incelenen bilimlerin, insan psikolojisi üzerindeki kesin etkileri bilinmemekte. Bu sebeple, Astral Seyahat çalışmalarını abartmamakta fayda var. Bir amaç ya da sadece deneyim için gerçekleştirilen bu gibi çalışmaların sınırlarını koyarken kapsamlı düşünmek gerekir. Astral Seyahat çalışmalarına başlayan bir kişinin başlangıç evresinde ilk düşündüğü şey, bedenine nasıl geri döneceği oluyor. Fakat bununla ilgili atılması gereken ilk adım, nasıl dönüleceğinden çok, nasıl çıkılacağı olmalıdır. Astral Seyahat esnasında beden yatmakta olduğu için, bu durumun uyku halinden herhangi bir farklı yoktur. Bedenimizin başına bir şey gelmediği sürece, Astral Seyahat süreci içerisinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

astral seyahat

astral seyahat

Astral Seyahat Tehlikeleri Olabilir Mi ?

Astral seyahat yapan ya da yapmayı düşünen bir kişinin karşılaşabileceği en büyük tehlike, sınırları koyamamak ve hayatının merkezine bu çalışmaları almak olabilir. Yani günlük işleri bir kenara bırakıp, sadece Astral Seyahat yapmaya odaklanmak ve bu çalışmalara gereğinden fazla kafa yormak, psikolojik sağlık bakımından oldukça riskli olabilir. Önce bunu başarmak ve sonra kazanılacak yetenekler sayesinde bir şeylerin olmasını beklemek bizi bekleyen en büyük tehlikedir. Kesinlikle gereğinden fazla üzerine düşmemek ve kafa yormamak gerekir. Bu sayede zaman boşa geçirilmiş ve amaçtan uzaklaşılmış olunur. Unutmamak gerekir ki psikolojik açıdan sağlıklı olan bir kişi her alanda olduğu gibi, Astral Seyahat konusunda da başarılı olacaktır. Bu sebeple, korkularımızla yüzleşmeli ve sorunlarımızın çözümü için çaba harcamalıyız.

Astral Seyahat Tehlikeleri Tamamen Kulaktan Dolma

Sonuçta hepimiz bilmediğimiz şeylerden korkarız. Astral seyahat de yeni başlayan pek çok kişinin bilmediği bir parapsikolojik çalışma. Bu sebeple, ilk defa duyan ya da yeni başlayan kişiler için korkutucu gelebilir. Ama bu korkuların arkasında genellikle ya bilmemek ya da kulaktan dolma bilgiler yatmakta. Bu gerçek dışı bilgilerin başında, ruh ve beden ayrımı gelmekte. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Astral Seyahat’in nasıl yapıldığını anlamak için, Parapsikolojik çalışmalar hakkında biraz da olsa bilgi sahibi olmak gerekir. Bu durum daha çok düşünce gücü ve beyin yapısıyla alakalıdır. Düşüncelerimizi kontrol etmek temel hedeftir.

Uyku kadar normal

Uyku kadar normaldir. Parapsikolojik bir çalışma olduğu için, fiziksel aktivite içermez. Düşünce ve beyin fonksiyonlarıyla ilgilidir. Fakat kesinlikle abartmamak gerekir. Belirli psikolojik etkilerin uzantıları olarak titreme, karıncalanma, uyuşma, baş veya karın ağrısı görülebilir. Bunları da kontrol altında tutmayı öğrenmek, hayatın pek çok alanında faydalı olacaktır. Bir de eğer ki kendimizi gereğinden fazla kaptırırsak, belirli durumlarda uykusuzluk problemiyle karşılaşabiliriz. Bunun bir uzantısı olarak, asosyallik ve kendi içine kapanma da söz konusu olabilir.

Bir genelleme yapacak olursak, parapsikoloji çatısı altında incelenen her bir dal için mutlaka çok özenli bir şekilde Denge kurulmalıdır. Aslında bu ve bunun gibi çalışmalar yapan kişiler, denge kurmayı oldukça iyi bilirler. Başarılı bir parapsikolog bu seviyeye ulaşmayı hedeflemelidir. Sık sık hatırlamakta fayda var ki, Astral Seyahat çalışmaları oldukça güç ve sabır gerektiren çalışmalardır. Kişinin, güçlü bir konsantrasyonu olması gerekir. Kapsamlı bir çalışma ve özveriyle buna ulaşmak mümkündür. Ama belki de en hassas nokta aradaki dengenin özenle kurulmasıdır.