Astral Seyahat Nasıl Yapılır ?

Astral seyahat, “astral beden” olarak adlandırılan varlığın, fiziksel bedenden ayrılarak, düşünce kontrolüyle seyahat etmesine denir. Peki mümkün müdür ?

Astral seyahat sadece kişinin kendi iradesi ve isteğiyle yapılabileceği iddia edilmektedir. Astral seyahat sırasında, bu astral beden, fiziksel vücuddun ayrılır ve kişinin kendi iradesiyle hareket edebilir. Hatta dünya üzerindeki çeşitli dinlerce de bu konu zaman zaman gündeme gelmekte. Konunun kişisel deneyim, gözlemlere dayalı olmasından ve ölçümlenemeyecek bir şey olmasından ötürü, gerçekliği zaman zaman çeşitli eleştirilire maruz kalmakta. Uykuyla, uyanıklık arasındaki durum olarak tabir edilen bu evre, vücudun uyuması fakat zihnin açık olması süreciyle ilişkili.

astral seyahat

astral seyahat

Astral Seyahat Nasıl Yapılıyor ?

Her şeyden önce, Astral Seyahat gibi Parapsikoloji çatısı altında incelenen bilim ve uygulamaların ilk aşaması, yaptığınız işe bütünüyle inanmak olmalı. Çünkü tüm uygulama, bu inanç çerçevesi kapsamında gelişiyor. Uygulamaya başlamadan önce odaklanmalı ve bedeninizi rahatlatmalısınız. Bunları sağladıktan sonra ise, hiç kimse tarafından rahatsız edilmeyeceğiniz bir odada tek başınıza olmalı, en büyük engel olan endişe ve korkulardan arınmalısınız. İlk seferde başarılı olmanın her zaman mümkün olmadığını ve pratikle bu konunun üstesinden gelinebileceğini sürekli kendinize hatırlatın. Astral seyahat gerçek mi? diye sormaktan çok, sadece yapmaya odaklanın. Konunun uzmanlarının savunduğu nokta, bu sürecin yarım bırakılmaması gerektiği. Çünkü yarım bıraktıktan sonra tekrar aynı noktaya ulaşmak için ekstra bir çaba sarf etmek gerekiyor. Korkulardan arınmak ve zihnin tamamından uzaklaştırmak gerekiyor. Bunların yanı sıra, astral seyahat uzmanlarının söylediğine göre, başlamanın ilk ve en temel aşaması imgeleme yapmak. Örneğin, sırt üzeri uzanın ve kendinize dışarıdan baktığınızı hayal edin. Bunu yapmadaki başarınız, bu sürecin ne derece kolay ya da zor geçeceğini belirleyecek.

Astral Seyahat için beynin mutlaka tam rahatlamış durumda olması gerekir. Yani beynin doğal düşünce akışını serbest bırakmak gerekiyor. Gevşemeli ve aklınıza gelen diğer tüm düşüncelerin akış içerisinde akıp gitmesine izin vermelisiniz. Vücudunuzda hiç bir gerginlik olmadığına emin olarak başlamak gerekiyor. Bu deneyim öncesindeki bir kaç gün beslenmeye dikkat edip, özen göstermek faydalı olur. Havuç tüketmek ve kırmızı et çeşitlerinden kaçınmak iyi olabilir. Ayrıca, Meditasyon çalışmalarına ağırlık vermek, kendinize Reiki uygulamak da bu seyahate çıkmanızda size yardımcı olabilir. Bu süreçte, sarı giysileri tercih etmek de ayrıca iyi olur.

Astral Seyahat Tehlikeli Mi ?

Beynin paranormal konulara yoğunlaşması, kişiden kişiye göre değişiklikler gösterek vücutta da belli başlı bazı tepkilere neden olabilir. Kalpte çarpıntı, kulaklarda uğuldama, hafif baş dönmesi  gibi etkiler görülebilir. Bunlar gayet normaldir fakat, kalp ya da tansiyon hastası olanların bu konuya özellikle dikkat etmeleri gerekir. Unutmamak gerekiyor ki, bu sürecin başından sonuna kadar tek kontrol ve yönlendirme noktası düşünceleriniz. Yani siz ne zaman bunu deneyimi yarıda kesmek istersen, o zaman kesmeniz mümkün. Ayrıca, uzmanlara göre, ilk kez deneyimlerken vücuttan fazla uzaklaşmamak en iyisi. Egzersizleri yaparak, düşünceleriniz üzerindeki hakimiyetinizi geliştirdikçe, daha kapsamlı hareket edebilir ve farklı deneyimlerde bulunabilirsiniz. Tüm bu sürecin sonunda ise vücudunuza dönerken, ani bir sıçrama hissedebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, hiç bir hareket etmeden uyumaya devam edin.

Unutmayın ki, Astral Seyahat için uzun süre çalışmak ve tam anlamıyla uygulayabilmek için düşünceleri fazlasıyla kontrol etmek gerekebilir. Bu konuda yapılması gereken ilk şey, sabırlı olup, düzenli çalışmaya devam etmek olmalı. Böylece, kendinizi geliştirerek çok daha farklı deneyimler yaşamaya başlayabilirsiniz.