ARTRIL JEL %5 40 GR JEL

ATC: M02AA13

BARKODU: 8699502340152

FİYATI: 5,82TL

ETKEN MADDE: Ibuprofen – ibuprofen -topikal

ÜRETİCİ: ZENTIVA

Analjezik, antipiretik ve antienflamatuar. Günde birkaç kez.Prospektüs BİLEŞİM Her 100 gram jel, 5 g ibuprofen içerir. FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER Ibuprofen analjezik, anti-enflamatuvar ve anti-piretik etkilere sahip, steroid olmayan anti-enflamatruvar bir bileşiktir. Prostoglandin sentezini inhibe ederek etki gösterdiği kabul edilmektedir.

ENDİKASYONLAR

Sırt ağrısı, Romatizma ve kas ağrıları, burkulma, incinme ve nevraljide topikal analjezik olarak kullanılır.

Kas romatizması, ağrılı dejeneratif eklem hastalıkları, omurga ve diğer eklemlerin iltihabi romatizmal hastalıklarında eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıklarının dıştan ve destekleyici tedavisinde kullanılır. KONTRA

ENDİKASYONLAR

İbuprofene karşı daha önceden aşırı duyarlılığı olduğu bilinen hastalarda, gebelerde ve emzirenlerde kullanılmamalıdır. UYARILAR ÖNLEMLER Açik yaralar, dudakla, mukozalar ve göze uygulanmamalıdır. Gebeliğin son trimesterinde, Artril Jel ‘in sistemik etkileri araştırılmamış olduğundan, geniş yüzeylere uygulanmamalı ve uzun süre kullanılmamalıdır. Artril Jel tedavi sırasında doğum ağrıları inhibe olabilir ve kanama eğilimi artabilir.

YAN ETKİLER Ender olarak uygulama bölgesinde alerjik reaksiyonlar, ertem ve iritasyon görülebilir. Çok seyrek olarak predizpozisyonu olan hastalarda bronkospastik reaksiyonlar ortaya çıkabilir. ETKİLEŞİMLER Non-steroidal anti-enflamatuvar ilaçlar kan basıncını düşüren ilaçlarla geçimsizlik gösterebilir. Ancak haricen uygulanan preparatlarda bu tür bir etkileşimin ortaya çıkması beklenmez. KULLANIMŞEKLİ ve DOZU Haricen kullanılır.

Hekim farklı bir kullanım önermemişse, günde 3 kez ağrılı bölge üzerine ince bir tabaka halinde sürülür. Emilene kadar hafifçe masaj yapılır. Kullanımdan sonra eller su ile yıkanmalıdır.

SAKLAMA KOŞULLARI

30 C ‘ nin altındaki oda sıcaklığında saklanmalıdır. TİCARİ ŞEKLİ Artril Jel % 5: 40 gramlık ambalajlarda.

Ruhsat Tarihi ve üretim yeri: Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş Küçükkarıştıran, 39780 Lüleburgaz Ruhsat Tarihi:10.02.2000 Ruhsat no: 186/31