Ariana Grande

Ariana Grande Butera
Ariana Grande Butera
HakkındaAriana Grande Butera
(26-10-1993)26-10-1993 (yaşı 26)
Boca Raton, FL, ABD
İkametDeerfield Beach, FL, ABD
MeslekŞarkıcı
Aktif Yıllar2008-
BurcuAkrep
Boyu159 cm
Kilosu47 kg

Ariana Grande 26 Ekim 1993’da Florida – Boca Raton’da dünyaya gelmiştir. Dünya çapında tanınan bir şarkıcı ve oyuncu olan Ariana Grande, ilk eğitimini Pine Crest School ve North Broward Hazırlık Okulu’nda almıştır. Küçük yaşlardan itibaren oyunculuk yapmak isteyen Ariana Grande, aynı zamanda müziğe de ilgi duyuyordu. Hayallerini sürdürmek için R & B albümü kaydetme isteği ile 13 yaşındayken Los Angeles’a giden sanatçı, plak şirketlerinin kendisini ciddiye almaması ve küçük olduğunu düşünmesi nedeniyle hayallerini gerçekleştirememiştir.
Ünlü Broadway tiyatrosunda sahnelenen ’13’ müzikalinde destekleyici bir rol üstlenen güzel sanatçı, en büyük çıkışını 2009’da Nickelodeon tarafından yayınlanan Victorious sitcomunda Cat Valentine rolüyle yaptı. Ertesi yıl, tanınmış Amerikalı müzisyen Desmond Child tarafından üretilen müzikal Cuba Libre’de görülen sanatçı, 2010 yılında oyuncuğa ara vererek müzikal yaşantısıyla ilgilenmeye başladı. Bir yıl sonra Victorious soundtrackında bulunan Give it Up adlı şarkı ile piyasaya çıkan Ariana Grande, Republic Records’un en üst düzey yöneticisi olan Monte Lipman’ın ilgisini çekti. Kısa br süre sonra şirket ile bir sözleşme imzalayan Ariana Grande, 2011’in sonlarında ilk single’ı Put your hearts up’u çıkardı.
Ünlü edebiyat eseri ‘Kar Beyaz Noel”in tiyatro uyarlamasında Kar Beyaz’ı oynayan Ariana Grande, 2013-14 yılları arasında Nickelodeon’da yayınlanan popüler dizi Sam & Cat’de Sam Puckett karakterini canlandırmak için seçildi.
Ağustos 2013’te ilk albümü Yours Truly’ı piyasaya süren ve bir ay içinde albümü ABD ‘Billboard 200’ geri sayımında birinci sıraya yerleşen Ariana Grande, bu albümde bulunan The Way adlı parça ile büyük beğeni topladı. Ayrıca albüm şüphesiz ünlü şarkıcının en iyi eserlerinden biridir ve dünya çapında 500.000’den fazla kopyası satılmıştır. Bu da ünlü sanatçının şöhreti yakalamasına neden olmuştur.
2014 yılının ortalarında çıkardığı ikinci albümü My Everything, muazzam bir başarıya ulaştı ve sadece 1 hafta içinde, albümün büyük bir kısmı olan 169.000 kopya satıldı. Ariana Grande, Fox kanalında yayınlanan komedi-korku serisi Scream Queens ile 2015 yılında oyunculuğa geri döndü. Kaynaklara göre, Ariana Grande yakında ABD ve Avrupa’da bir müzik turuna çıkacak.

Ariana Grande’nin Aldığı Ödüller

Arianna Grande 2014’te I Heart Radio Müzik Ödülleri töreninde Genç Influencer Ödülü’nü kazandı.

Ariana Grande’nin Kişisel Hayatı

Medya, Ariana Grande’nin hayatı hakkında oldukça sık haber yaptı ve iddialara göre genç snaatçı geçmişte oyuncu Graham Phillips ve komedyen Jai Brooks ile ilişki yaşadı.

Ariana Grande Albümleri

Ariana Grande’nin kariyeri boyunca çıakrmış olduğu albümler şunlardır;
Yours Truly (2013)
My Everything (2014)
Dangerous Woman (2016)
Ariana Grande Dizileri
Ariana Grande’nin rol aldığı diziler ve karakterleri şu şekildedir;
The Battery’s Down (2009) – Bat Mitzvah Riffer
iCarly (2011) – Cat Valentine
Victorious (2013) – Cat Valentine
Swindle (2013) – Amanda Benson
Family Guy (2014) – Italian Girl
Sam ve Cat (2014) – Cat Valentine
Scream Queens (2015) – Chanel #2
Hairspray Live! (2016) – Penny Pingleton