Anksiyete ve Cinsellik Arasındaki İlişki

Anksiyete ve cinsellik arasında önemli bir ilişki vardır.Anksiyete yaşayan insanlar cinsel hayatlarında problemler yaşayabilirler çünkü anksiyete hem kişiyi duygusal hem de fiziksel olarak negatif etkileyen bir hastalıktır. Anksiyete yüzünden kişi genellikle kaygı duymaya başlar. Bu yüzden vücut kimyasallar salgılayarak anksiyeteden kurtulmaya çalışır.  Bu kimyasallardan bir tanesini de adrenalindir. Adrenalin böbreklerinizin hemen üstünde bulunan adrenalin bezlerinden salgılanmaktadır. 

Bir çok kişi adrenalinin iyi bir şey olduğunu düşünür çünkü adrenalin sayesinde çok daha süratli koşabilir veya çok daha yükseğe zıplayabilirsiniz. Fakat bu durum cinsel hayat olduğu zaman adrenalin salgısı ne yazık ki kötü sonuçlar doğurmaktadır.

Örneğin fazla adrenalin salgısı erkeklerde ereksiyon kaybı veya Erken boşalma gibi sorunlara yol açabilir. Kadınlarda da vajinanın kasılması veya orgazma ulaşamama gibi durumları tetikleyebilir. Yani fazla adrenalin salgısı genelde cinselliği negatif etkilemektedir.