Aleyna Tilki

Aleyna Tilki 2000 Konya doğumlu Türk şarkıcıdır. Aleyna Tilki Emrah Karaduman’la birlikte çıkardığı ilk şarkısı ile meşhur olmuştur. Annesi Trabzonlu babası Konyalı olan Aleyna, ilk kez “bir ses” yarışmasında boy göstermiştir. Babasının işi gereği 10 yaşında İstanbul’a taşınan sanatçı, çok kısa bir zamanda müzik listelerinde bir numaraya yerleşmeyi başarmıştır.

Aleyna Tilki Hakkında Bilgiler

Alenya Tilki 1,65m boyunda ve 48 kilodadır. Bu yazının yazıldığı zaman halen bir lise (3.sınıf) öğrencisi olan Aleyna’na Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınmıştır. Cevapsız Çınlama adlı şarkısı 67 milyon kez YouTube’da izlenmiştir. Şarkının yapımında Emrah Karaduman imzası vardır. Verdiği özel bir röportajda sesini annesinden aldığını ifade eden ve ufak yaşlardan itibaren böyle bir yeteneğinin olduğunu ve annesinin onu hep desteklediğini söyledi. Günlük ortalama 1 milyon YouTube izlenmesi ile NetD kanalının en popüler sanatçısı olmayı başaran Aleyna, Instagram ve Twitter‘daki takipçi sayılarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle genç kızların takip ettiği sanatçının Instagram hesabında 300bin takipçisi bulunmaktadır.

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki

Sanatçı bu yazının yazıldığı zamanda İstanbul Göztepe’de bulunan İstek Vakfı Özel Semiha Şakir Lisesinde öğrencidir. Maltepe’de yaşamaktadır. Babasının adı Mehmet Tilki, annesinin adı Havva Öztel Tilki’dir. Ayça adında da bir kız kardeşi vardır. Konya’nın Seydişehir adlı bölgesinde 4 yaşına kadar yaşamış, sonra babasının işi gereği İzmir taşınmış ve 10 yaşına kadar İzmir’de yaşamıştır. Babası askeriyede memur annesi de özel bir kız yurdu işletmektedir.
Sosyal medyada başlayan tartışmalarda “16 yaşında olmasına rağmen barlarda nasıl sahne alıyor” sorusuna Star TV’nin canlı yayınında yanıt veren başarılı şarkıcı kendisinin sadece barlarda sahne almadığını belediye konserlerinde şarkılar söylediğini belirtti. Ayrıca Twitter hesabında yaptığı açıklamada annesinin ve babasının konserlerde sürekli kendisine destek olduğunu ve yan masasında oturduğunu belirtti. Sosyal medya üzerinden yapılan sert yorumlara da cevap veren sanatçı çok fazla üstüne gelindiğini ve psikolojisinin bozulduğunu belirterek henüz 16 yaşında olduğunu hatırlattı. Aleyna Tilki liseden mezun olduktan sonra üniversitede Psikoloji okumak istiyor.

Aleyna Tilki Yabancı Mı ? Aleyna Rus Mu ?

İsminin farklı oluşu ve güzelliğinden ötürü genellikle yabancı sanılan Aleyna tamamen Türktür. Rus veya Ukraynalı değildir. Babası Konyalı annesi Trabzonlu olan Aleyna’nın aslen sarışın da değildir. Aleya’nın boyu ve kilosu hakkında da spekülatif haberler olmuştur. İyelik Magazin’e göre 1.75m boyunda ve 58 kilodadır. Ama Haber 7’e göre 1.65m boyunda ve 48 kilodadır.