Afrodizyak Etkili Yiyecekler Hangileri ?

Yiyeceklerin çoğu afrodizyak etkisinde olmalarıyla ünlü. Bu yiyeceklerin etkisi kesin olarak libido arttırmak mı yoksa sadece romantik olarak mı etkiliyor henüz kesin değil. Ancak afrodizyak olduğu düşünülen yiyeceklerin çoğunun bu yönde düşünülmesinin nedeni vücuttaki seks organlarına benziyor olması. Bazı yiyeceklerin renkleri ve kokuları da var ve erotik olarak harekete geçirebiliyorlar. Böylece libidoyu duyu organları yoluyla arttırabiliyorlar.

Zencefil

Salataya, çorbaya, sosa ya da kızartma yağına biraz zencefil eklemek ruh halinde iyi bir etki yapabilir. Zencefil yapraklarından yapılan çay da zencefili diyetinize eklemenin bir yöntemi.

Görüntüdeki cazibe ve baştan çıkaran koku

Parlak renkli olan yiyeceklerin cazip bir görüntüsü olur. Bazı yiyeceklerin kokusu sizi erotik olarak harekete geçirecek güçtedir. Bazı yiyecekler ise cinsel organların şekillerini andıran görüntüdedir. Bütün bu saydığımız türdeki yiyecekler afrodizyak olarak sayılabilir. Erotik meyveler ve kuruyemişler içinde: üzüm, çilek, ahududu, muz, şeftali, nar ve fındık var. Bu meyveler akşam yemeğinden sonra romantik hali devam ettirmek için yenebilir. Yemek sırasında yenecek havuç, turp, mantar, elma, ananas, sarımsak, salatalık ve kuşkonmaz da romantik havayı geliştirecektir.

İstiridye

İstiridyenin içindeki çinko cinsel güç için olmazsa olmazlardan. Ayrıca istiridye testosteron ve östrojen üretimini de tetikleyen bazı kimyasallar içeriyor.

Acı kırmızı biber

Acı kırmızı biber ve bazı baharatlar kapsaisin adından bir madde içeriyor. Bu madde kalp atışlarının hızlanmasına ve endorfin salgılanmasına yardımcı. Bu yollarla libidoyu yükseltebiliyor. Yani yemeklerinizde sofrada acı kırmızı biber için de bir yer ayırmanız libido konusunda size epey yardımcı olacaktır.

Tatlı

Çikolata kaplı çilekler belli miktarda kafein içerirler. Kafein farkındalığı arttırır ve içerdiği triptofan sayesinde Serotonin seviyesini yükseltir. Seratonin mutlu olmanızı sağlayan bir hormon. Eğlenceli ve mutlu bir an ise romantik bir ilişkinin kapılarını aralamak için yeterli olabilir.