Acai Berry arındırma ve B12

Küçük üzümümsü acai berry, sağlık ve beslenme haberlerinde geniş bir konu olarak sık sık gündeme gelmektedir. Bir beslenme uzmanı, görünüşte sihirli sağlık faydaları ile yeni “süper gıda” olan acai berry’nin çeşitlenen iddialarını, bilimsel dünyada bu iddiaları doğrulayacak onaylanmış hiçbir kanıt olmadığıyla ilgili uyarmak için açıklama yapmaktadır. Acai berry bir antioksidan olarak, besin değerinde, benzer meyvelerle sınıflandırılıyor olsa da, B12 vitamini güçlendirilmiş arındırıcı diyet takviyelerinde temel içerik olarak yer almaktadır.

Acai Berry’nin Tanımı

Raintree adı altında bir grup şirketi bulunan bir doğal tıp doktoru, Tropikal Bitki Veritabanı’nda acai berry’yi ve onun özelliklerini açıklamaktadır. Acai berry’nin, acai palmiye ağacından bir meyve olduğunu, özellikle Brezilya’da, Güney Amerika yağmur ormanlarının yerlisi olduğunu açıklamaktadır. Görünüş ve boyut olarak büyük yaban mersini ya da üzüme benzemektedir, acai berry yeşilden koyu mora dönüşmektedir. Hasat mevsimi Temmuz’dan Aralık’a uzanır. Acai berry’nin gerçek besin değerleri, bu tıp doktoruna göre, antosiyanin olarak bilinen, bitkinin kimyasal bileşiğinden türemiş antioksidan özellikleri barındırır. Antioksidan özellikleri ile birlikte, acai berry, B6 ve B12 içeren besinlerin ve vitaminlerin çeşidi bakımından zengindir. Birleşik Devletleri meyveleri, meyve suyu, katkı maddeleri ve kapsüller ya da tablet biçiminde diyet takviyeleri üretmek için alırken, Güney Amerika yerlileri, meyveyi öncelikle meyve suyu üretmek için kullanır. 

Acai Berry Arındırma Ürünlerinin Faydaları 

Acai berry’nin meyve suyu ve posasının bir türevi, vitamin ve besinlerle harmanlanmış, vücuttaki kanın ve sindirim sisteminin her ikisi için meyvenin antioksidan ve detoks özelliğini içeren bir arındırıcı üründür. Meyvenin antioksidanları, vücudu serbest radikallere karşı korumak için çalışır. MedlinePlus serbest radikalleri, vücudun gıdaları parçalama aşamalarında, yan ürün molekülleri olarak tanımlamaktadır. Vücut içinde savaşan serbest radikaller, genellikle yaşlanma sürecini hızlandırır ve kanser ve kalp hastalığının çeşitli formlarının gelişimi üzerine katkı sağlar. Vücuttaki atık maddelerin miktarını azaltarak ortaya çıkmaktadır. B12 vitamini ile güçlendirilmiş acai berry temizleyici, ayrıca enerji seviyesini yükseltir ve iyileştirir.

Acai Berry Arındırıcı Ürünün Yan Etkileri

Yan etkileri sınırlı olan saf acai berry’nin kendisi, aşırı tüketim durumunda, öncelikle gastrointestinal rahatsızlıklarla sınırlıdır. Acai berry takviyesinin kalitesi, özel katkılarla meyvenin kendisine bağlıdır. Düşük kalite meyve ya da katkılar, bireylerde, Mide ekşimesi ya da hafif ishal gibi minor yan etkilere neden olabilmektedir.

Değerlendirmeler

Acai berry temizleyicisi gibi takviyelerin güvenliğiyle birlikte, B12 vitaminin önerilen günlük dozu ile ilgili her zaman sağlık kuruluşuna ya da diyetisyeninize danışınız. Bu ürünlerle ilgili olarak, yaygın olan sahtelerindense, en güncel gerçeklerle sizi destekleyebilir. Aslında, Diyet Takviyeleri Ofisi, Federal Ticaret Komisyonu’ndan Temmuz 2011 tüketici uyarısı yayınlayarak aldatıcı yollar kullanarak insanları acai berry ürünleri satın almaları için cezbeden, gerçek dışı faydalarını teşhir eden ilkesiz birey ve şirketlere karşı alınan önlemleri açıklamıştır. Sizin için en uygun sağlık uğruna, bilinçli bir tüketici olun.