Ereksiyonu Uzatmak İçin Ne Yapılabilir?

Ereksiyonu Uzatmak İçin Ne Yapılabilir?

2821
1
PAYLAŞ

Erkekler için ereksiyonu uzatmak ve seksin süresini arttırmak bazen bir misyon haline gelebilir. Ereksiyonu uzatmak için piyasaya sunulan bir çok cihazı ve ilacı kullanmak yerine aşağıdaki yöntemleri uygulamak sağlınız açısından daha yararlı olacaktır.

Beslenme

Ereksiyon süresini uzun tutabilmek ve birden çok kez seks yapabilmek için iyi beslenmeniz şarttır. Vücudunuza enerjiyi karbonhidratlar vermektedir. Bol karbonhidrat tüketimi ile çinko alırsanız sperm üretimi ve ereksiyon sürenizi arttırabilirsiniz. Makarna ve ekmek karbonhidratı bol bulunan besinlerdir. Çinko da deniz ürünleri, karaciğer ve fasulyede bol bulunur. Çinkoyu besin takviyesi olarak da alabilirsiniz.

Seks yapmadan önce ağır yağlı yemeklerden uzak durun. Yağlar vücuttaki testosteron seviyesini azaltır ve libidoyu düşürür. Bu yüzden ereksiyon ve boşalma zorlaşır. Sağlıksız beslenme kan dolaşımını kötü etkiler. Seks yapmadan bir saat önce yemeği sindirmiş olmanız gereklidir.

Pozisyonlar

Misyoner ve köpek stili olarak adlandırılan pozisyonlarda penise daha fazla kan akışı sağlanır ve doğal olarak daha iyi bir ereksiyon gerçekleşir. Kısacası yer çekimine aykırı pozisyonlar ereksiyonu uzatmak yerine azaltmaktadır.

Cihazlar

Bir çok penis büyütme cihazı korkutucu, acı veren ve başarısız aletlerdir. Penis halkası bunlar arasında en güvenlisi ve işe yarayanı olarak söylenir. Penis halkası penis büyütmez ama kan akışını pozitif yönde etkiliyebilir.

İlaçlar

Ereksiyonu uzatmak bazı medikal ilaçların yan etkisi yüzünden mümkün olmayabilir. Örneğin depresyon için verilen anti-depresanlar ereksiyonu azaltır. Bu ilaçlar yüzünden bazen hiç erekte olamayabilirsiniz. Bu konuda psikolog ya da psikiyatristinize danışmalısınız.

Egzersiz

Karın egzersizleri ereksiyonu uzatmak için yapılan en iyi egzersizlerin başında gelir. Fiziğiniz güzelleştikçe kendinize olan güven de artar ve bu güven sayesinde cinsel özgüveniniz yerine gelir. Bunun tersine göbekli bir erkek özgüven ve ereksiyon kaybı yaşayabilir.

Kegel egzersizi adı verilen bir egzersizin de ereksiyonu uzattığı söylenmektedir.

Sigara ve Alkol

Aşırı sigara ve alkol tüketimi kan dolaşımını kötü yönde etkilediği için ereksiyon problemlerine yola açarlar. Çok fazla alkol tüketimi aynı zamanda prostatınızı şişirebilir. Sigaranın sperm kalitesini düşürdüğünü de unutmayın.

Yorumlar

yorum