Doktora Soru Sor

Doktora soru sormak online doktor siteleri ile artık çok kolay! Eğer hastaneye gidecek vaktiniz yok veya mali durumunuz el vermiyorsa internetten bir doktora soru sorabilirsiniz. CevapSepeti.com ve benzeri bir çok platformda doktorlara merak ettiğiniz konularda hakkında danışabilirsiniz.

Nasıl Bir Hizmet Sunuluyor?

CevapSepeti.com dışındaki hemen hemen bütün doktor sitelerinde doktora soru sormak bedavadır. Tabi bu durumun yarattığı artılar ve eksiler var. Özellikle sorduğunuz soruya verilen cevaplar bedava sitelerde genellikle günler sonra gelebiliyor ya da bazen hiç gelmiyor. Bunun en temel nedenleri, doktorların meslekleri gereği iş yoğunluklarının fazla olması ve interneti aktif olarak kullanmamalarıdır. Özellikle bazı doktorlar branşları gereği gün içinde sürekli ameliyatlarda olabiliyor ve bu yüzden gelen sorulara akşamları ancak cevap verebiliyorlar.

Bedava soru sorulabilen sitelerdeki en büyük problemlerden bir tanesi de üye olan doktorun gerçekten de doktor olup olmadığının kontrolünün yapılmamasıdır. Bir kişi internetteki herhangi bir doktorun resmini kullanarak bu sitelere üye olabilir ve soruları cevaplıyabilir. Bunun ciddi sakıncaları ve tehlikeleri vardır.

Ücretsiz siteler arasında sadece Doktorsitesi.com bu konuda profesyonel bir hizmet vermektedir. CevapSepeti.com olarak kendileri rakibimiz olmasına karşın verdikleri hizmet konusunda kendilerini takdir ediyoruz. Doktorsitesi.com dışındaki ücretsiz hiçbir online soru cevap platformunun doktorların kimliğini kontrol ettiğine inanmıyoruz.

Doktora Soru Sorarken Beklentiniz Ne Olmalı?

Öncelikle doktorun sizi tedavi edeceğini beklemeyin, bu tür taahütlerde bulunan doktorlardan uzak durun. İnternet üzerinden tedavi yapılamaz, kanunen de yasaktır. Bunu bir online danışmanlık hizmeti olarak görmenizde yarar var.

Örneğin, bir doktor sizin laboratuar sonucunuzu yorumladı ve hastalığınızla ilgili bir teşhis koydu. Siz de bu durumdan emin olamadınız ve sonuçlarınızı başka bir doktora göstermek istediniz. Eminiz bu durumda başınıza daha önce gelmiştir. Online veya offline olarak başka bir doktorun fikrini almakta bir sakınca yoktur. Asıl sakıncalı olan durum doktorun sizi online olarak iyileştirebileceğini taahüt etmesi veya ilaç satmaya yöneltmesidir. Bu tür aktivitelere giren doktorlar CevapSepeti.com’da görev yapamaz.

Soru Nasıl Sorabilirim?

Cevapsepeti.com’da üye olarak sorulara cevap veren doktorlara soru sormak için buraya basabiliriniz ve karşınıza gelen listeden probleminizle ilişkili branşda göre yapan bir uzmanımıza danışabilirsiniz. Elinizde dijital ortamda resim, MR veya laboratuar sonuçları var ise, bunları da soruyla beraber göndermenizi tavsiye ederiz.

Şeyda Yavuzlu

Cevapsepeti.com yazarıdır.

Bunları da okuyun...

3 Yorum

 1. NURAY diyor ki:

  Merhaba benim sorunum kilo veremıyorum yüzümde kıllanma var bu yüzden endekronoloji bölümüne gideceğim ama internette adetin 3.günü hormon testi yapılıyor felan yazıyordu_? illaki adet dönemimdemi olmam gerekir bu bölüme gitmek için cvbınınz için şimdiden tşk ederim

 2. fatma güngör diyor ki:

  merhaba
  benim sorum uzun yıllardır devam eden demir eksikliği anemisi nedeni ile endoskopi yapıldı biyopsi sonucunda heliko bakteri kronik gastrit çıktı 14 günlük antibiyotik tedavisi verdi
  bu tedavi başarılı olurmu çok stersliyim 6 aylık evliyim eşime bulaştırmışmıyımdır?
  bu hastalık tekrarlarmı?
  gastritin kesin tedavisi varmı eski halime dönermiyim?
  annem çölyak yapılan teslerde kan ve endoskopide çölyak çıkmadı ama ileri dönemlerde çölyak olurmuyum?
  çünkü anne tarafımda 3 kişide var…
  çölyak ve helikobakteri arasında bir bag varmı?
  tşkler

 3. yücel diyor ki:

  merhaba
  benim sorum şu. ben uyandıktan sonra ağzımda çok kötü bir tad oluşuyr. 1 yıl önce doktora gitmiştim burnumda kemik eğriliği olduğunu uyurken ağzımdan nefes alıp verdiğimden kaynaklandığını söylemişti. ameliyat oldum artık rahat nefes alıp verebiliyorum özellikle uyurken. ancak sabahları uyandığımda ağzımda oluşan o beni çok rahatsız eden tad ve koku geçmedi. nedeni sizce ne olabilir? hayatımı çok kötü etkiliyor. çoğu kez o tad yüzünden uykularım kaçıyor. uyuyamıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim

  teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>