Videolar

 • Menisküs

  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof Dr Kürşat Bozkurt ...

  Varis Nedir? – Prof Dr Kürşat Bozkurt

  5 saat önce

  Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof Dr Kürşat Bozkurt Varis konusunu anlatıyor.

 • Rhinoplasty

  Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Hakkında Hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış ...

  Rinoplasti (Burun Estetiği Ameliyatı)

  5 saat önce

  Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Hakkında Hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olan eğitici video.

 • ameliyat

  Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatını (PNL – Perkütan Nefrolitotomi) gerçekleştirdiği ...

  Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı (PNL) – Perkütan Nefrolitotomi

  5 saat önce

  Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatını (PNL – Perkütan Nefrolitotomi) gerçekleştirdiği hastasının tedavi aşamaları hakkında Yrd. Doç. Dr. Cüneyd Sevinç sizlere bilgiler vermektedir. Medicana International İstanbul Hastanesi Üroloji Kliniği ...

 • logonew

  Cinsel isteği arttırıcı yiyecekler

  Cinsel istek her zaman aynı değil. Bazen düşüşe geçebiliyor. Çözümse yiyeceklerde. Peki cinsel isteği arttırıcı yiyecekler neler? Afrodizyak etkisiyaratan yiyecekler, ilaçlar, koca karı ilaçları dediğimiz karışımlar mitolojiden beri hayatımızda. Eski zamanlardan beri libidoyu arttırmak için denenmeyen yol kalmamış.

  Bazıları efsane olurken bazıları gerçekten de işe yaramış, cinsel isteği arttırmış. Günümüzdeyse her şey bizim için çok daha kolay. Uzmanlar araştırıyor, deneyler yapıyor, doğruyu buluyor, bize de sadece uygulamak düşüyor. İşte uzmanların araştırmaları sonucu buldukları cinsel istek arttıran yiyecekler.

  Meyveler

  Cinsel isteği arttırıcı yiyecekler denince akla ilk meyveler gelmeli çünkü cinsel istek üzerinde büyük etkileri var. Örneğin avokado özellikle erkeklerde cinsel isteği arttırmak konusunda epey etkili. Çünkü içerisinde bol miktarda folik asit var. Folik asit cinsel uyarılma ve enerjiyi arttırıyor. Ayrıca içindeki B6 vitamini de hormonların salgılanma seviyesini arttırıyor. Uzmanlara göre meyveler genel olarak kan dolaşımını düzenlediği için cinsel isteğin artmasına yardım ediyor. Örneğin çilek de bir cinsel istek arttırıcı. Bromelayin içeren muz ve ananas da öyle. Bromelayinin özelliği hem cinsel isteği geri getirmek hem de ereksiyon sorunlarını çözmek. İncirin etkisiyse amino asit sayesinde oluyor. 

  Sebzeler

  Kereviz seveniniz var mı? Şimdi seveceksiniz. Çünkü kereviz cinsel isteği arttırıcı yiyeceklerin başında geliyor. Kereviz andosteron isimli bir hormon içeriyor ve bu hormon cinsel istekle yakından bağlantılı. Cinsel istek arttırıcı diğer bir sebze de kuşkonmaz. Kuşkonmazın içindeki E vitamini cinselliği belirleyen hormonlarla aynı şekilde davranıyor ve cinsel isteği arttırıyor. 

  Deniz ürünleri

  Cinsel isteği arttırmaya yarayan maddelerden iki tanesi de çinko ve omega – 3 yağ asitleri. Bu ikisinin bir arada bulunduğu yiyeceklerse deniz ürünleri. Hatta cinsel isteği arttırmasıyla bilinen en ünlü yiyecek istiridye. Ringa balığı ve somon da aynı etkide. Bu yiyecekler seks hormonlarında artış olmasını sağlıyor ve cinsel isteğiniz otomatikman geri geliyor. 

  Diğer yiyecekler

  Kuru yemişler, özellikle de badem çinko ve E vitamini bakımından çok zengin. Ayrıca kuru yemişlerin neredeyse hepsi seks hormonlarının salgılanmasına yardımcı olan yağ asitleri içeriyor. Cinsel isteği arttıran diğer bir yiyecek de kahvaltılarımızın vazgeçilmezi olan yumurta. Çünkü o da B6 vitamini içeriyor. Uzmanlara göre sarımsak da cinsel organlardaki kan akışını hızlandırdığı için cinsel isteği arttırıyor. Cinsel isteği arttıran diğer bir yiyecek de çikolata. İçerdiği feniletilamin sayesinde cinsel istek ve enerji artıyor. 

  Cinsel isteksizlik ve iktidarsızlıkla ilgili sorularınızı uzman doktorlarımıza sorabilir, durumunuza özel tavsiyeler alabilirsiniz. 

  Bu yazıyı paylaş

  Kadınlarda cinsel istek arttırıcı besinler

  Sonraki Yazı »

  Cinsel isteği arttırmanın yolları

  Yorum bırakın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir